Yıldızlarda altın, Gençlerde gümüş AYLİN’DEN MÜTHİŞ PERFORMANS YILDIZLARDA ALTIN GENÇLERDE GÜMÜŞ

     Akdeniz Eskrim Şampiyonasında dün yıldızlar kategorisinde altın madalyaya ulaşan Aylin Çakır, bugün de gençler kategorisinde gümüş madalya kazanarak önemli bir başarı elde etti

     Kadın kılıç kategorisinde dün yarı final ve finalde iki ayrı İtalyan sporcuyu yenerek şampiyon olan ve ülkemize altın madalya kazandıran Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) olimpik havuz sporcumuz Aylin Çakır, bugün gençler kategorisinde de finale kadar yükselmeyi başardı. Finalde kaybeden Aylin, gümüş madalyayı ülkemize getirdi. Tablo 16’yı müsabaka oynamadan geçen Aylin, tablo 8’de Mısırlı Mariam Ahmed’i 15-8 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Yarı finalde bir başka Mısırlı Logayn Faramawe’yi 15-12 ile geçen Aylin, finalde İtalyan Vally Giovannelli ile karşılaştı. 15-10 yenildi ve ikinci olarak gümüş madalyayı ülkemize getirme başarısını gösterdi.

     Gençler kategorisinde kadınlar flörede Fatmanur Gülen 6., kadınlar epede Beyza Halvacıay, erkekler epede Hilmi Taha Ekenler ve erkekler kılıçta Umut Kaya 8., erkekler flöre Utku Özyalçın 10. sırada yer aldı.

     Dün oynanan ve Aylin Çakır’ın kadınlar kılıç kategorisinde altın madalya kazandığı yıldızlar kategorisinde, kadınlar epede Lal Erman ve erkekler flörede Alp Eyüpoğlu 3. olarak bronz madalya kazanmış, erkekler kılıçta Emirhan Çiftçi 7., erkekler epede Hilmi Taha Ekenler 8., kadınlar flörede Zeynep Su Mazlumoğlu 12. sırayı elde etmişti.

     Diğer taraftan İspanya’nın Terrassa kentinde düzenlenen Gençler Dünya Kupasında erkekler flörede Engin Batuhan Menküer 76., Görkem Bekbulat 120., Denizhan Ulutaş 123., Arda Birtan Yılmaz 141. olurken, Avusturya’nın Mödling kentinde düzenlenen Gençler Dünya Kupası kadınlar flöre kategorisinde Aydan Baran 120. sırada yer aldı.Ana Sayfa