Velilere özel Sporda Çocuk Koruma Semineri

Federasyonumuz, velilerimize yönelik olarak Sporda Çocuk Koruma Eğitim Semineri düzenliyor

Ülkemizde spor federasyonları içinde ilk kez Federasyonumuz tarafından antrenörlere yönelik düzenlenen Sporda Çocuk Koruma Semineri, bu kez yine ilk kez Federasyonumuz tarafından velilerimize yönelik olarak düzenleniyor

14-20 Nisan tarihleri arasında Uluslararası Çocuk Kupası vesilesiyle eskrimci çocuklarıyla birlikte Antalya’da bulunacak olan velilere yönelik olarak düzenlenecek Sporda Çocuk Koruma Seminerleri, tüm kategorilerdeki sporcuların velilerine ulaşabilmek amacıyla 6 gün boyunca devam edecek.

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlileri Doç. Dr. Mustafa Yaşar Şahin, Araştırma Görevlisi Özgün Parasız ve Sermin Ağralı Ermiş tarafından verilecek seminerde şu konular ele alınacak.

  • T.C. Anayasası 41. Madde
  • 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu
  • Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesinin 19. ve 31. Maddesi,
  • Unesco’nun 1978’de Yayınladığı Beden Eğitimi ve Spor Uluslararası Şartı,
  • Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması Sözleşmesi
  • Olimpizmin Temel İlkelerinin 4. Maddesi,
  • Avrupa Konseyi Çocuk Hakları Stratejisi Belgesi (2016-2021)

Fiziksel, duygusal ve cinsel istismar, sporda çocuk istismarı ve çocuk koruma sistemleri başlıklarının ayrıntılı olarak anlatılacağı seminerler, Avrasya Spor Bilimleri Derneği (ASDER) ile Türkiye Eskrim Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilecek. 14-19 Nisan tarihleri arasında Uluslararası Çocuk Kupası müsabakalarının yapılacağı Antalya Spor Salonunun konferans salonunda yapılacak olan seminerlere isteyen tüm veliler ücretsiz olarak katılım sağlayabilecek. Sporda Çocuk Koruma Semineri, 15 Nisan ve 19 Nisan günlerinde ise sadece antrenörlere yönelik olarak tekrar verilecek.

Bu linke tıklayarak seminer programı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bu linke tıklayarak seminer detaylarını gösteren broşüre ulaşabilirsiniz.

  


Ana Sayfa