U14, U12 ve U10 ilk gün sonuçları

İstanbul Yakacık İTO Spor Salonunda bugün başlayan 4 ayrı organizasyonda ilk gün sonunda U14 Avrupa Circuit Kılıç Turnuvasında erkekler, U12 Uluslararası Kılıç Açık Turnuvasında kızlar, U10 Uluslararası Kılıç Açık Turnuvasında da erkekler kategorilerinde madalyalar sahiplerini buldu

U14 AVRUPA CIRCUIT ERKEKLERDE: RUMEN RADU NITU

U14 Avrupa Circuit Kılıç Turnuvasında Romanya’nın Club Sportiv Riposta Kulübünden Radu Nitu birincilik kupasını kazanırken, Bursa ferdi sporcusu Efe Dinç ikincilik kupasını aldı. Yine Bursa ferdi sporcuları Tolga Aslan ile Murat Sarp Aşık da üçüncülük kupasının sahibi oldu. İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Sinan Par 5’inci, Romanya Csa Steaua Bucharest Kulübünden Ionut Dutu 6’ncı, Ukrayna Odessa Fencing Clup’tan, Ivan Haisin 7’nci ve Bursa ferdi sporcusu Gencer Işık 8’inci olarak bronz madalya elde etti.

Dereceye giren sporcular kupalarını, madalyalarını ve başarı belgelerini Türkiye Eskrim Federasyonu Genel Sekreteri Yılmaz Portakal’ın elinden aldı.

U12 KIZLARDA: ZONGULDAK FERDİ SPORCUSU DAMLA DEMİRKOL

U12 Uluslararası Açık Kılıç Turnuvası kızlar müsabakalarında ise Zonguldak ferdi sporcusu Damla Demirkol birincilik kupasını kazanırken, Ankara Angora Pars Eskrim Spor Kulübünden Alara Cermen ikincilik kupasının sahibi oldu. Bulgaristan Etropolski Academy Kulübünden Kalina Atanasova ile İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Ela Güneş ise üçüncülük kupasını kazandı. Zonguldak ferdi sporcusu Ayşe Betül Doğan 5’inci, Ukrayna Batman Fencing Club’tan Valeria Morenets-Kubanskaya 6’ncı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Melahat Irmak Şendur 7’nci ve aynı kulüpten Ekin Haykır 8’inci olarak bronz madalyaya ulaştı.

Dereceye giren sporcular kupalarını, madalyalarını ve başarı belgelerini Türkiye Eskrim Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Abdussamet Arslan’ın elinden aldı.

U10 ERKEKLERDE: BURSA FERDİ SPORCUSU YİĞİT AYAZ

U10 Uluslararası Açık Kılıç Turnuvası erkekler müsabakalarında ise Bursa ferdi sporcusu Yiğit Ayaz birincilik kupasını, Ankara ANKA Gençlik Spor Kulübünden Muhammed Arda Başar da ikincilik kupasını kazandı. Bursa ASP Gençlik Spor Kulübünden Efe Barış ile Ankara ferdi sporcusu Uygar Aydoğdu üçüncülük kupasının sahibi oldu. Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübünden Doruk Can İncircioğlu 5’inci, aynı kulüpten Arda Akalın 6’ncı, Bursa ferdi sporcusu Efe Berk Yılmaz 7’nci ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Alp Deniz Öcek 8’inci olarak bronz madalyaya ulaştı.

Dereceye giren sporcular kupalarını, madalyalarını ve başarı belgelerini Parat Ripost Spor Kulübü Başkanı ve antrenörü Can Aydın’ın elinden aldı.

ANTRENÖRLERE DE MADALYA TAKDİM EDİLDİ

Madalya töreninde daha önceki törenlerden farklı olarak dereceye giren sporcuların antrenörlerine de madalya takdim edildi.

Ana Sayfa