Türkiye şampiyonasında en güzel farkındalık

İzmir’de gerçekleştirilen Gençler Kılıç ve Yıldızlar Flöre Türkiye Şampiyonasının ilk gününde Yıldızlar Flöre kategorisinde madalya alanlar belli oldu. Anadolu Otizm Vakfı ile Türkiye Eskrim Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen farkındalık çalışmasıyla otistik çocuklarımız madalya törenini renklendirdi

Yıldız Erkekler kategorisinde oynanan müsabakalar sonucunda, İstanbul Altınyurt Spor Kulübünden Alp Eyüpoğlu altın madalyanın sahibi olurken, İstanbul’dan ferdi olarak katılan Emir Törü gümüş madalya kazandı. İstanbul Marmara Eskrim Spor Kulübünden Tuna Akyol ile Ankara Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Egemen Kaya bronz madalya kazanan isimler oldu.

Yıldız Kadınlar kategorisinde ise Ankara ferdi olarak katılan Eda Feride Demirhan altın madalya kazanırken, Eskişehir’den ferdi olarak katılan Azra Tuğçe Kaya gümüş madalyanın sahibi oldu. İstanbul TED Spor Kulübü’nden Beliz Gürmen ile Kocaeli Gençlik Spor Kulübü’nden Melike Taşdelen bronz madalya kazandı.

Müsabakalar sonunda ise madalya töreni oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye Eskrim Federasyonu ile Anadolu Otizm Vakfı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen farkındalık çalışması kapsamında, otistik çocuklarımız yıldız erkekler kategorisinde madalya kazanan sporcularımıza madalyalarını taktılar.

Ayrıca Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından otistik çocuklarımız için hazırlatılan altın madalyalar organizasyona katılan tüm otistik çocuklarımıza tek tek takdim edildi. Türkiye Eskrim Federasyonu adına otistik çocuklarımıza madalyalarını Başkan Vekilimiz Ahmet Hakan Hayber taktı. Madalyalarını alan otistik çocuklarımız Arda Erman, Ege Uyar, Yiğit Korkmaz ve Ahmet Albala’nın mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Anadolu Otizm Vakfı Başkanı Nüvit Uyar’a ve Vakıf Müdürü Engin Akkaya’ya Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber plaket takdim ederken, Anadolu Otizm Vakfı tarafından Başkanımız Prof. Dr. Murat Atalı için hazırlanan plaketi de Başkan Vekilimiz Ahmet Hakan Hayber aldı.

Yıldız kadınlar kategorisinde madalya kazanan sporcularımız madalyalarını ise eski milli eskrimci ve flöre antrenörü Özden Ezinler’in elinden aldı.

Gençler Kılıç Türkiye Şampiyonası müsabakaları ise yarın oynanacak.
Yıldızlar Erkek Flöre müsabaka sonuçları için tıklayınız.
Yıldızlar Bayan Flöre müsabaka sonuçları için tıklayınız.


Ana Sayfa