Türkiye Şampiyonası madalya istatistiği

Trabzon’da düzenlenen Gençler Flöre ve Epe Türkiye Şampiyonasında en fazla madalyayı 2 altın, 1 gümüş, 2 bronz toplam 5 madalya ile İstanbul elde etti. 16 madalyanın 6’sını ferdi sporcular kazandı

İLK 3’TE İSTANBUL, ANKARA, ADIYAMAN

Trabzon Yomra Spor Salonunda 25-26 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenen Gençler Flöre ve Epe Türkiye Şampiyonası sonucunda, İstanbul’dan katılan sporcular 2 altın, 1 gümüş, 2 bronz toplam 5 madalya kazanırken, Ankara’dan katılan sporcular 2 gümüş, 2 bronz toplam 4 madalya elde etti. İstanbul ve Ankara’yı ise Adıyaman takip etti. Adıyaman’dan katılan sporcular, 1 altın, 1 bronz toplam 2 madalya kazandı. Konya’dan katılan sporcular 1 altın, Erzurum’dan katılan sporcular 1 gümüş madalya kazanırken, Mersin, Eskişehir ve Balıkesir’den katılan sporcular 1’er bronz madalyanın sahibi oldu.

8 KULÜP SPORCUSU MADALYA KAZANDI

Kulüpler bazında Konya Efsane Eskrim Spor Kulübü ile İstanbul Marmara Eskrim Spor Kulübü 1’er altın madalya, Erzurum Gençlik Spor Kulübü ile Ankara Eskrim Spor Kulübü 1’er gümüş madalya, Adıyaman Gençlik Spor Kulübü ile Mersin Eskrim Spor Kulübü 1’er bronz madalya kazanırken, Ankara Çankaya Eskrim Spor Kulübü ile İstanbul Altınyurt Spor Kulübü 2’şer bronz madalyanın sahibi oldu.

16 MADALYANIN 6’SI FERDİ SPORCULARDAN

Şampiyona boyunca kazanılan toplam 16 madalyanın 10’unu kulüp sporcuları kazanırken, 6’sını da ferdi sporcular elde etti. Ferdi sporcular 2 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalyanın sahibi oldu. Adıyaman ve İstanbul’dan ferdi olarak katılan sporcular 1’er altın, 1’er gümüş toplam 2’şer madalya, Eskişehir ve Balıkesir’den ferdi olarak katılan sporcular ise 1’er bronz madalya kazandı.

 


Ana Sayfa