TÜRK ESKRİMCİLER BALKAN ŞAMPİYONASI’NDAN MADALYA VE KUPALARLA DÖNDÜ10-11 Eylül tarihlerinde Bulgaristan’ın Varna kendinde düzenlenen Balkan Şampiyonası’na katılan milli eskrimcilerimiz, 2’nci gün gerçekleştirilen Takım müsabakalarında flöre branşında 2’ncilik ve 3’üncülük, kılıç branşında 2’ncilik ve 3’üncülük, epe branşında 3’üncülük elde etme başarısı gösterdi.

İlk gün müsabakalarına 6 madalya ile damga vuran millilerimiz, başarılarını takım müsabakalarında da sürdürdü. Flöre branşında Türkiye 1 takımımız Romanya ile karşılaştığı  final maçını 40-37’lik skorla tamamlayarak gümüş madalyaya adını yazdırdı.Aynı branştaki Türkiye 2 takımımız ise Moldova ile karşılaştığı 3’üncülük maçını 38-40 kazandı.

Türkiye Kılıç takım müsabakalarında da madalya ve kupa aldı. Kılıç branşında Türkiye 1 takımımız  final maçında Romanya 1 takımıyla karşılaştı.30-40 Romanya’nın üstünlüğü ile biten maçta Türkiye 2’ncilik kupasını kaldırdı. Kılıç Türkiye 2 takımımız ise Moldova ile karşılaştığı 3’üncülük maçını 39-40’lık skorla aldı.

Epe branşında da başarılarımız devam etti. Epe Türkiye 1 takımımız Romanya 2 ile karşılaştığı maçtan 40-30’luk skorla bronz madalya ile ayrıldı.

Takım müsabakalarının ardından sona eren Balkan Şampiyonası’nı Türkiye 6 madalya ve  5 kupa ile tamamladı.
HABERLER