SÜPER MİNİK-MİNİK KILIÇ EKER CUP SONA ERDİ

 

Türkiye Eskrim Federasyonu Haziran ayı faaliyet programında yer alan Süper Minik-Minik Kılıç Eker Cup, 04-05 Haziran tarihlerinde Bursa Mudanya’da gerçekleştirildi.

Bursa Mudanya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen maçlara 189 eskrimci katıldı.Müsabakalar süper miniklerin mücadelesiyle başladı.Süper minik erkek kılıç müsabakalarında,  Gencer Işık altın madalyanın sahibi oldu.Enes Talha Kalender gümüş madalya kazanırken, Tolga Aslan, Kerem Çağlayan, Alkım Öztürk, Ateş Efe Toker, Boğaçhan Uyar ve İsmail Tuna Biçicioğlu bronz madalyayı paylaştı.

Süper minik bayan kılıç müsabakalarında ise Ezgi Koçer altın madalyaya uzandı.Nil Güngör  gümüş madalya kazanırken, Ela Alpagut, Zeynep Ergüler, Begüm Duru Korkmaz, Ceren Atalar, Berru İnceefe ve Nehir Yılmaz bronz madalya kazandı.

Müsabakaların 2’nci ve son gününde ise minikler madalya için yarıştı.Minik erkek kılıç müsabakalarında Hamza Yiğit Üsen altın madalya kazanan isim oldu.Efe Dinç gümüş madalya, Muhammed Furkan Kalender , Kerem Mecsioğlu, Tunahan Çelebi, Mehmet Kuzey Korkut, Tolga Aslan ve Yağız Köşkdere bronz madalya kazandı.

Minik bayan kılıç müsabakalarında ise Delfinsu Aydoğan altın madalya elde etti.Berfin Nur Özarslan gümüş madalya alırken, Sude Aksel, Cemre Kaynak, Bilge Su Gür, Işıl Ulusaloğlu, Elif Duru Taşdan ve Öykü Derin Köroğlu bronz madalya kazandı.SONUÇ PDF

1’inci gün Süper minik kılıç müsabaka sonuçları:

S.MİNİK ERKEK KILIÇ 

S.MİNİK BAYAN KILIÇ


2'nci gün minik kılıç müsabaka sonuçları:

MİNİK ERKEK KILIÇ

MİNİK BAYAN KILIÇ


HABERLER