Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonasında iki gün geride kaldı

Eskişehir’de düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonasının ilk iki gününde süper minikler ve miniklerde epe müsabakaları oynandı

Odunpazarı Yenikent Spor Salonunda düzenlenen ve toplam bin 465 katılımın olduğu Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonasının ilk gününde, Süper Minik Erkekler Epe ve Süper Minik Kızlar Epe müsabakaları oynandı.  

İlk 8’e giren sporculara madalya verilen şampiyonanın ilk gününde, Süper Minik Kızlar Epe müsabakaları sonucunda Kocaeli Gençlik ve Spor Kulübünden Duru Fazlıoğlu birinci, Antalya Akdeniz Yükseliş Spor Kulübünden Berra Sezer ikinci, aynı kulüpten Duruşah Güney ile Antalya’dan ferdi olarak katılan Elif Fahriye Korkmaz üçüncü oldu. Diğer madalyaları ise Kocaeli Gençlik ve Spor Kulübünden Melike Karadavut, Antalya Akdeniz Yükseliş Spor Kulübünden Kayra Naz Özcan, İzmir Ayber Spor Kulübünden Nilahsen Erten ve İstanbul’dan ferdi olarak katılan Ayşe Aslı Demirci kazandı.

Süper Minik Erkekler Epe müsabakaları sonucunda ise Antalya’dan ferdi olarak katılan Cengizhan Öner birinci, Batuhan Şerbetçioğlu ikinci, Erzurum Gençlik ve Spor Kulübünden Mehmet Ege Altuntaş ile Antalya’dan ferdi olarak katılan Yiğit Çetinkaya üçüncü oldu. Diğer madalyaları ise İstanbul’dan ferdi olarak katılan Baran Ata Bayraktar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Mete Uygar Aslan ve Mert Ahmet Koç ile Trabzon’dan ferdi olarak katılan Alperen Berk Ünsal kazandı.

İkinci gün ise Minik Kızlar Epe müsabakalarında İstanbul’dan ferdi olarak katılan Dila Ekrem birinci, Antalya Akdeniz Yükseliş Spor Kulübünden Damlanur Sönmüş ikinci, Ankara Eskrim Spor Kulübünden İpek Gökbulut ile Antalya’dan ferdi olarak katılan Berra Sonyüksek üçüncülüğü elde etti. Diğer madalyaları ise Ankara Eskrim Spor Kulübünden Defne Kaya, Antalya’dan ferdi olarak katılan Rana Ersoy, Kocaeli Gençlik ve Spor Kulübünden Duru Fazlıoğlu ile Antalya Akdeniz Yükseliş Spor Kulübünden Azra Dönmez kazandı.

Minik Erkekler Epe müsabakalarında Denizli’den ferdi olarak katılan Ferdi Baran Parlak birinci, Ankara’dan ferdi olarak katılan Deniz Utku Atmaca ikinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Yiğit Emre Tanrıverdi ile İstanbul TED Spor Kulübünden Yalgın Yeter üçüncü oldu. Diğer madalyaları ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Murat Meriç, Erzurum’dan ferdi olarak katılan Ahmet Güner, Antalya’dan ferdi olarak katılan Ata Tol ile Bursa ASP Gençlik ve Spor Kulübünden Ege Pınar kazandı.

Dereceye giren sporcular madalyalarını, Türkiye Eskrim Federasyonu Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Uykun, Müsabaka Gözlemcisi ve Milli Eskrim Hakemi Mehmet Şafak ile Müsabaka Gözlemcisi ve Uluslararası Eskrim Hakemi M. Berkan Anıl'ın elinden aldı.

Şampiyonada bugün, erkekler ve kızlar epe takım müsabakaları ile Süper Minik Erkekler Kılıç ve Süper Minikler Bayan Kılıç müsabakaları oynanacak.Ana Sayfa