Süper Minik ve Minik Açık Flöre Turnuvası tamamlandı 
Türkiye Eskrim Federasyonunun 2017 yılı faaliyet takviminde yer alan Süper Minikler ve Minikler Açık Flöre Turnuvası, 13-14 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapıldı.

 Ankara Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuvanın ilk gününde süper minikler, ikinci gününde ise minikler ter döktü.

 Süper minikler kategorisinde gerçekleştirilen ilk gün müsabakaları sonucunda,

 Kızlarda Altınyurt Spor kulübünden Nisan Ezel KARAMAN birinci olurken, ikincilik Çankaya Eskrim Spor kulübünden Begüm ŞAHABETTİNOĞLU’nun oldu. Üçüncülüğü paylaşan sporcular ise Muğla Ferdi sporcusu Lidya KOÇGAZİ ve Altınyurt Spor kulübünden Derin Deniz ODABAŞ oldular. Dereceye giren diğer sporcular sırasıyla Altınyurt Spor kulübünden Sera SAYGIN, Marmara Eskrim Spor kulübünden Defne ÜNSAL, Mersin Eskrim Spor Kulübünden Dila NUR ve  Altınyurt Spor kulübünden Irmak ÇARPIŞIR olarak tamamlandı.

 Erkeklerde ise Mersin Eskrim Spor kulübünden Eren Deniz KUTLUTÜRK birinci olurken, ikincilik Çankaya Eskrim Spor kulübünden Doruk Ege UYAR’nın oldu. Üçüncülüğü paylaşan sporcular ise İzmir Ferdi sporcusu Ege BABACAN ve Marmara Eskrim spor kulübünden Cem GÜNEŞ oldular. Dereceye giren diğer sporcular sırasıyla Muğla Ferdi sporcusu Halis GENÇ, Marmara Eskrim sporcusu Ali Alp AKBABA, Çankaya Eskrim sporcusu Denizalp Güçel ve Kocaeli Gençlik spordan Ömer Perit YILDIRIM olarak tamamlandı.

 İkinci gün gerçekleştirilen minik kızlar flöre müsabakalarında Ankara Eskrim sporcusu Alisa İSBİR birinci olurken, ikincilik Marmara Eskrim Spor kulübünden Selma Defne KARATABAN’ın oldu. Üçüncülüğü paylaşan sporcular ise Ankara Eskrim spor kulübünden Eda Feride DEMİRHAN ve Altınyurt Spor kulübünden Neslihan ÖZHAN oldular. Dereceye giren diğer sporcular sırasıyla Ankara Eskrim spor kulübünden Almıla Birçe DURUKAN, İstanbul Ferdi sporcusu Defne UZEL, Muğla Ferdi sporcusu Lidya KOÇGAZİ ve Marmara Eskrim sporcusu Azra OKUMUŞ oldu.

 Minikler erkek flöre müsabakalarında ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt spor kulübü sporcusu Yusuf Arhan DOYAROĞLU olurken, ikincilik Göztepe Spor kulübünden Batu GÜNEY’ın oldu. Üçüncülüğü paylaşan sporcular ise Ankara Eskrim spor kulübü sporcusu Mustafa Burak ÇUFADAR ve Göztepe Spor kulübü sporcusu Demir Uras ERDUR oldular. Dereceye giren diğer sporcular ise Ayberk Eskrim spor kulübünden Bora ÖZALTIN, Altınyurt Spor kulübünden Sarp YALÇIN, Anadolu Okçuluk ve Eskrim spor kulübünden Tan Sezer ve İstanbul Ferdi sporcusu Bora BESTEL oldu.

Süper Minikler Erkek Flöre sonuçları için tıklayınız.
Süper Minikler Kız Flöre sonuçları için tıklayınız.
Minikler Erkek Flöre sonuçları için tıklayınız.
Minikler Kız Flöre sonuçları için tıklayınız.
Ana Sayfa