SAMSUN BÜYÜKLER KILIÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ


Türkiye Eskrim Federasyonu Faaliyet programında yer alan “Büyükler Kılıç Türkiye Şampiyonası” takım müsabakalarının ardından sona erdi.

9 şehirden 72 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonanın 2’inci ve son gününde,  erkekler ve bayanlar takım müsabakaları yapıldı.Şampiyonada Erkekler takım müsabakalarında 8, bayanlar takım müsabaklarında ise 6 takım Türkiye Şampiyonluğu için yarıştı.Şampiyonanın Erkek Kılıç Takım Müsabaklarında Anka Gençlik SK Takımı 1’inci olurken, Bekir Yılmaz İ.Ö.O.G.S.K 2’inci sırada yer aldı.Erkek Kılıç Takım Müsabakalarında 3’üncülüğü ise, Kastamonu Eskrim SK Takımı kazandı. Dereceye giren takımlara ödüllerini Türkiye Eskrim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Doç.Dr.Bilgehan Baydil verdi.Şampiyonanın Bayan Kılıç Takım Müsabaklarında Eskişehir Demir SK Takımı 1’inci olurken, Kastamonu ESK Takımı 2’inci sırada yer aldı.Bayan Kılıç Takım Müsabakalarında 3’üncülüğü ise Vişnelik TESK Takımı kazandı.Dereceye giren takımlara ödülleri, Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Yardımcısı Ahmet Hakan Hayber tarafından verildi.

Büyükler Kılıç Türkiye Şampiyonası Takım müsabaklarının ardından tamamlandı.

TEKNİK KURULUMUZ TOPLANDI

Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurulu, Baş Antrenör Valery Sturbabin başkanlığında biraraya geldi.

Samsun’da gerçekleştirilen Büyükler Türkiye Şampiyonası sırasında yapılan toplantıda, Eskrim Teknik Talimatı ve federasyon faaliyetleri görüşüldü.

SAMSUN’DA HAKEMLERİMİZE MİNİ SEMİNER

Samsun’da yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonası için Türkiye’ye gelen uluslararası hakemler  Vasil Milenchev, Fikrat Valiyev ve uluslararası hakemimiz Ilgın Güçlüer Sürekcigil tarafından hakemlerimize seminer verildi.

Sohbet havasında gerçekleşen seminerde Hakemliğin püf noktaları, Kart uygulamaları ve Video kullanımı değerlendirildi.TAKIM MÜSABAKALARI SONUÇLAR

ERKEK KILIÇ

KATILIMCILAR

TABLO-YARI FİNAL- FİNAL

GENEL SIRALAMA

BAYAN KILIÇ

KATILIMCILAR

TABLO-YARI FİNAL- FİNAL

GENEL SIRALAMA


HABERLER