SAMSUN BÜYÜKLER KILIÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI


Türkiye Eskrim Federasyonu Faaliyet programında yer alan “Büyükler Kılıç Türkiye Şampiyonası” Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda başladı.

9 şehirden 72 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonanın ilk gününde, ferdi müsabakalar yapıldı.Erkeler ferdi müsabakalarında 39, bayanlar ferdi müsabaklarında ise 33 eskrimci finale çıkmak için yarıştı.

Şampiyonanın Erkek Kılıç Ferdi müsabaklarında, altın madalyayı alan isim Murat Topgül oldu.Enver Yıldırım gümüş madalyaya uzanırken, Muhammed Anasız ve İbrahim Ahmet Ant  bronz madalya elde etti.Dereceye giren isimlere ödülleri, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Süleyman Demirtaş tarfından verildi.


Şampiyonanın Bayan Kılıç Ferdi müsabaklarında ise Ilgın Sarban altın madalyanın sahibi oldu.Şampiyonanın bayan kılıç müsabaklarında Ayşe Begümhan Bilgin gümüş madalya, Fatma Zehra Köse ve Melis Sarıçam ise bronz madalya kazandı.Dereceye giren eskrimcilere ödüllerini Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Uykun takdim etti.


Büyükler Kılıç Türkiye Şampiyonası yarın yapılacak Takım müsabaklarının ardından sona erecek.

BÜYÜKLER KILIÇ FERDİ MÜSABAKALARI SONUÇLAR


ERKEK KILIÇ

KATILIMCILAR

PUL MÜSABAKALARI

PUL SONRASI KLASMAN

TABLO MÜSABAKALARI

YARI FİNAL- FİNAL

GENEL SIRALAMA


BAYAN KILIÇ

KATILIMCILAR

PUL MÜSABAKALARI

PUL SONRASI KLASMAN

TABLO MÜSABAKALARI

YARI FİNAL- FİNAL

GENEL SIRALAMAHABERLER