MUĞLA'DA TOHM RÜZGARI ESTİGençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Eskrim Federasyonu katkılarıyla hayata geçirilen “TOHM Projesi Eskrim” kapsamında TOHM’a davet edilen eskrimcilerimiz, Muğla’da düzenlenen  Yıldızlar ve Gençler Flöre/Kılıç Açık Turnuva’da 11 madalya aldı.

Ankara TOHM Kılıç eskrimcilerinden Gökcem Özcan Kamışlı yıldızlar  müsabakalarında bronz, gençler müsabakalarında ise gümüş madalya kazandı. Atakan İslam Hezer ise yıldızlarda gümüş, gençlerde bronz madalyanın sahibi oldu. Gençlerde Fatma Zehra Köse altın , Muhammed Anasız altın, İbrahim Ahmet Acar bronz, Melisa Beyza Sözen bronz madalya elde ederken, yıldızlarda ise Mehmet Fatih Ant altın madalya elde etti.


TOHM eskrimcilerimiz Flöre branşında da kendini gösterdi.Kocaeli TOHM Flöre eskrimcilerinden Barış Güler gençlerde gümüş madalya kazanırken, yıldızlarda mücadele eden eskrimcimiz Amil Efe Say altın madalya kazandı.

Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul Koordinatörü ve Baş Antrenör Valery Shuturbabin, “Yoğun olarak sürdürdüğümüz çalışmaların neticesini alıyoruz.Türk Eskrimine  bu imkanı sağlayan Bakanlığımız, Genel Müdürlüğümüz ve Federasyonumuza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.Ayrıca sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili  Mehmet Uykun, Muğla’da gerçekleştirilen Yıldızlar ve Gençler Flöre/Kılıç Açık Turnuvası’nda madalya kazanan eskrimcilerimizi kutladı . 


HABERLER