MİLLİ ESKRİMCİMİZDEN AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA BRONZ MADALYASırbistan’da devam eden Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli eskrimcimiz ve Ankara TOHM sporcularımızdan Atakan İslam Hezer, Kılıç branşında 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Milli eskrimcimiz ve Ankara TOHM sporcumuz Atakan İslam Hezer, Sırbistan’da gerçekleştirilen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza attı.Yıldız eskrimcimiz, eskrim tarihimizdeki 3’üncü Avrupa Şampiyonası madalyasını Türkiye’ye kazandırdı.

Şampiyonada milli eskrimcimiz rakiplerini geride bırakarak yarı finale yükselmeyi başardı.Yarı finalde İtalyan rakibi Giacomo Mıgnuzzı ile karşılaşan Hezer, yarışmayı 15-7’lik skorla, 3’üncü sırada tamamladı.

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof.Dr. Murat Atalı, Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan eskrimci Atakan İslam Hezer’i ve antrenörlerini tebrik etti.Başkan Atalı;  “Geleceğimiz olan gençlerin bu başarıları bizleri gururlandırdı” dedi.


Gençlik Ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Atakan İslam Hezer'i Tebrik Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Şampiyonası'nda kılıç branşında bronz madalya kazanan Atakan İslam Hezer için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın yayımladığı tebrik mesajı şöyle:

“Sırbistan'da düzenlenen Yıldızlar Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda kılıç branşında bronz madalya kazanan milli sporcumuz Atakan İslam Hezer'i kutluyorum. Genç sporcularımızın uluslararası arenada elde ettikleri böylesi başarılar bizleri sevindiriyor. Sporcumuzun başarılarının devam etmesini diliyorum ve başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. ''
HABERLER