MİLLİ ESKRİMCİLERİMİZ BÜYÜKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA MADALYA MÜCADELESİ VERECEK

 

20-24 Haziran tarihlerinde Polonya şehri Torun'da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’nda milli eskrimcilerimiz ülkemizi  temsil edecek.

En iyi eskrimcilerin bir araya geldiği turnuvada Türkiye Erkek Flöre, Bayan Flöre ve Erkek Kılıç branşlarında yarışacak.Müsabakalar Erkek flöre ferdi karşılaşmalarla başlayacak.Türk eskrimini Erkek Flöre branşında  milli eskrimcilerimiz Martino Minuto, T. Burak Babaoğlu ve Barış Güler temsil edecek.

2’nci gün düzenlenecek Bayan Flöre branşında ise 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na kota alarak 93 yıllık tarihi zafere imza atan milli eskrimcimiz  İrem Karamete yarışacak.

Ferdi karşılaşmaların son gününde ise Erkek Kılıç eskrimcilerimiz  İ.Ahmet Ant, Enver Yıldırım, Murat Topgül ve M.Fatih Ant mücadele edecek.

Türkiye 8 eskrimci, 3 antrenör kadrosuyla katıldığı turnuvada,  Erkek Flöre ve Erkek Kılıç branşlarında takım karşılaşmalarında da madalya şansını deneyecek.

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Uykun, Büyükler Avrupa Şampiyonası’nın Türk eskrimi açısından son derece önemli olduğunu belirterek, milli eskrimcilerimize başarılar diledi.

Anlık sonuçları, http://www.mask-sport.com/2016/2016-06-20-25/index.htm adresinden takip edebilirsiniz..


HABERLER