MERSİN TOHM'DA BORYS SMİRNOVSKYİ RÜZGARIGençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Eskrim Federasyonu katkılarıyla hayata geçirilen “TOHM Eskrim Projesi ” ile Türk eskrimindeki atılım devam ediyor.

Tohm Mersin Eskrim Projesi kapsamında, Türk eskrimine kazandırılan Usta Epe Antrenörü Borys Smirnovskyi yönetimiyle, Mersin TOHM eskrimcileri başarılara doymuyor.Son olarak, Mersin TOHM sporcusu Ayşe Miraç Gici Dünya 16’ncılığı elde etti.Yapılan çalışmaların neticesini almaya başladıklarını ifade eden Tohm Mersin Antrenörü Borys Smirnovskyi, bu umut verici derecenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Tohm Mersin  Antrenörü Smirnovskyi: “Geldiğimiz günden itabaren sporcularımızın eksiklerini gidermeye yönelik yoğun bir antreman programına girdik, milli eskrimcilerimizin başarı ivmelerinin hızla yükseldiğini gözlemliyoruz.Başarı yolunda eskrimcilerimize güvenimiz tam” dedi.

TOHM Projesi başta olmak üzere, sporculara verilen tüm imkanların büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Smirnovskyi, desteklerinden  dolayı başta Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç olmak üzere, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Eskrim Federasyonu Yönetimine teşekkür etti.

HABERLER