Martino Satellite Turnuvasında altın madalya kazandı

2014 yılında Türk vatandaşlığına geçen ve milli takımımız adına yarışmaya başlayan İtalyan asıllı eskrimci Martino Minuto, Meksika’da düzenlenen Satellite Turnuvasında altın madalya kazandı

 

Minuto’nun madalya seremonisinde İstiklal Marşımız çalınırken elini kalbinin üzerine koyması ve İstiklal Marşımız bitene kadar hiç indirmemesi ise dikkatlerden kaçmadı

 

Son olarak geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletine bağlı Anaheim kentinde düzenlenen Büyükler Eskrim Grand Prix’inde flöre kategorisinde yarışan ve 14. sırada yer alarak bu önemli organizasyonda ülkemiz tarihinin en iyi derecesine ulaşan Martino Minuto, bu hafta sonu Meksika’nın Zacatecas kentinde düzenlenen Satellite Turnuvasında altın madalyanın sahibi oldu.

 

Pul müsabakalarında oynadığı 5 maçı da kazanan ve tablo 32’yi maç yapmadan geçen Martino, 16’lık tabloda Meksikalı Octavio Martinez Ramirez’i 15-5 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Kanadalı rakibi Jullien Pollender Gaudreau’ya ezici bir üstünlük sağlayan Martino, rakibini 15-2 yenerek yarı finale kaldı. Yarı finalde Çekyalı rakibi Alexander Choupenitch’i 15-13 yenerek finale yükselen Martino Minuto, finalde de bir başka Meksikalı Juan Sebastian Unda’yı 15-10 yenerek şampiyon oldu ve altın madalya kazandı.

 

Bayrağımızı Meksika’da göndere çektiren Martino Minuto’nun İstiklal Marşımız çalındığı sırada elini kalbinin üzerine koyması da dikkatlerden kaçmadı.
Ana Sayfa