Kılıç Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Samsun’da düzenlenen Yıldızlar Kılıç Türkiye Şampiyonası, 19 Kasım Pazar günü oynanan yıldız kızlar müsabakalarıyla tamamlandı

Bursa’dan ferdi olarak katılan Delfinsu Aydoğan birinciliği elde ederken, İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Maya Ataç Kurtulmuş ikinci oldu. Ankara Pars Eskrim Gençlik Spor Kulübünden Zeynep Kurt ile Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübünden Defne Tanrısınıbilir üçüncülüğü elde etti.

Dereceye giren sporcular madalyalarını Samsun İli Canik İlçesi Atatürk Spor Salonu Tesis Amiri Kazım Alakuş’un elinden aldı.

İlk gün oynanan yıldız erkekler müsabakaları sonucunda da, Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübünden Yağan Soykan birinci, Ankara Kılıç Gençlik Spor Kulübünden Umut Kaya ikinci, aynı kulüpten Burak Bera Ağgez ile Bursa’dan ferdi olarak katılan Eren Kılıç üçüncü olmuştu.

VİŞNELİK’TEN 3 MADALYA

Yıldızlar Kılıç Türkiye Şampiyonasında Ankara Vişnelik Spor Kulübü 1 altın, 1 bronz, Ankara Kılıç Gençlik Spor Kulübü ise 1 gümüş, 1 bronz 2’şer madalya kazanırken, İstanbul Parat Ripost Spor Kulübü 1 gümüş, Ankara Pars Eskrim Gençlik Spor Kulübü 1 bronz madalya kazandı. Bursa’dan ferdi olarak katılan sporcular ise 1 altın, 1 bronz toplam 2 madalyanın sahibi oldu.

EN ÇOK MADALYA ANKARA’NIN

Ankara 1 altın, 1 gümüş, 3 bronz toplam 5 madalya ile en fazla madalyayı kazanan il olurken, Bursa 1 altın, 1 bronz 2 madalya, İstanbul ise 1 gümüş madalya ile Ankara’yı takip eden iller oldu.

NAİM SÜLEYMANOĞLU İÇİN SAYGI DURUŞU

Bu arada, Samsun’da Türkiye Şampiyonası için bulunan sporcular, hakemler ve antrenörler, geçtiğimiz gün vefat eden Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun anısına saygı duruşunda bulundu. Yıldızlar Kılıç Türkiye Şampiyonası Bayan Müsabaka sonuçları için tıklayınız.


Ana Sayfa