Kadın Kılıç Takımımız Circuit Turnuvasında İlk 6 Arasında

 Almanya’da düzenlenen Circuit Turnuvasında, kadın kılıç takımımız Ukrayna, Macaristan ve İtalya gibi ülkeleri geride bırakarak 6. oldu

Almanya’nın Eislingen kentinde düzenlenen Avrupa Yıldız Kadınlar Kılıç Circuit Turnuvasında mücadele eden Türk sporcuların oluşturduğu takım, 1. ABD 1 takımı, 2. Rusya takımı, 3. ABD 2 takımı, 4. Romanya takımı ve 5. Almanya takımının ardından 6. sırayı elde etti. Sporcularımız kazandıkları bu dereceyle,  Ukrayna, İtalya, Macaristan gibi ülkeleri geride bırakarak önemli bir başarıya imza attı. Takımımız Tablo 64’ü bay geçerken, Tablo 32’de Polonya 2 takımını 45-37 mağlup etti. Tablo 16’da Almanya 3 takımını 45-29 yenen takımımız, Tablo 8’de Rusya’ya 3 sayı farkla 45-42 yenilerek turnuvayı 6. sırada tamamladı. Macaristan’ın Györ kentinde düzenlenen Büyük Erkekler Kılıç Dünya Kupasında ise Muhammed Anasız, Mehmet Fatih Ant, Atakan İslam Hezer ve Enver Yıldırım’dan oluşan milli takımımız 19. oldu.

Lüksemburg’ta düzenlenen Gençler Epe Dünya Kupasında bugün oynanan ve 161 kadınlar ferdi müsabakalarında sporcularımızdan Nisanur Özkalaycı 45., Bağdagül Tuncan 84., Belfin Şevval  Alabaş 138.,       Beyza Halvacıay 155., Merve Ersoy 159. sırada yer aldı.         


FOTOĞRAF: ARŞİV


Ana Sayfa