Kadın Kılıç Takımımız Almanya'ya yenildi

Almanya'nın Leipzig kentinde devam eden Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında takım müsabakalarında Almanya ile karşılaşan kadın kılıç takımımız rakibine 45-42 yenilerek elendi

Bugün oynanan ve oldukça zorlu bir mücadeleye sahne olan müsabakada kadın kılıç takımımız, ev sahibi Almanya'ya 3 sayı farkla 45-42 yenilerek elendi. Kadın kılıç kategorisinde İtalya-Güney Kore finali oynanacak. Milli takımımız Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasını 20. sırada tamamlarken, yenildiği rakibi ev sahibi Almanya 16. sırada yer aldı.

19 Temmuz'da başlayan Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonası, yarın oynanacak olan kadınlar epe ve erkekler flöre takım müsabakaları ise sona erecek. Millilerimizin yarışacağı son kategori ise erkekler flöre takım müsabakaları olacak.

Bu arada, Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında dün oynanan ve ülkemizin katılmadığı erkek kılıç takım müsabakalarında Güney Kore Dünya Şampiyonu olurken, Macaristan ikinci, İtalya ise üçüncü oldu. Yine ülkemizin temsil edilmediği kadın flöre takım müsabakaları sonucunda İtalya Dünya Şampiyonluğuna ulaşırken, Amerika Birleşik Devletleri ikinci, Rusya üçüncü oldu. 

Fotoğraflar: Uluslararası Eskrim Federasyonu (FIE)


Ana Sayfa