Iryna 25. oldu, Enver Tablo 32 için yarışacak

Meksika’nın Cancun kentinde düzenlenen Büyükler Kılıç Grand Prix müsabakalarına ülkemizi temsilen katılan iki milli sporcumuzdan, Iryna Shchukla 32’lik, Enver Yıldırım 64’lük tabloya kalma başarısını gösterdi. Iryna, Grand Prix’i 25. sırada tamamlarken, Enver Yıldırım 32’lik tablo için bugün piste çıkacak

Uluslararası Eskrim Federasyonu’nun (FIE) Dünya Şampiyonasından sonraki en önemli organizasyonu olan Büyükler Grand Prix, kılıç kategorisinde Meksika’nın Cancun kentinde devam ediyor. Organizasyona ülkemizi temsilen kadınlarda Iryna Shchukla, erkeklerde ise Enver Yıldırım katılıyor. Kadınlarda 4 numaralı pulden çıkarak 64’lük ana tabloya 28. sıradan girme başarısı gösteren Iryna Shchukla, 32’lik tabloya kalma müsabakasında Fransız Charleine Taillandier ile karşılaştı. Ana tabloya 37. sıradan giren rakibini 15-10 mağlup eden Iryna, 16’ya kalma mücadelesinde bir başka Fransız Cecilia Berder ile karşılaştı. Iryna, ana tabloya 5. sıradan giren zorlu rakibine 15-6 yenildi ve Grand Prix’i 25. sırada tamamladı.

Erkekler kategorisinde ise milli sporcumuz Enver Yıldırım, Rus rakibi Vasiliy Shirshov ile 64’lük ana tabloya girme müsabakasında karşı karşıya geldi. Enver Yıldırım Rus rakibini 15-8 mağlup ederek 64’lük tabloya kaldı. Enver Yıldırım bugün Türkiye saati ile saat 18.00’de 32’lik tabloya kalma maçında Fransız Bolade Apithy ile karşılaşacak.

Diğer taraftan biri Yunanistan’da diğeri İspanya’da iki ayrı Gençler Dünya Kupasında 5 kadın, 5 erkek olmak üzere 10 sporcumuz mücadele etti.

İspanya’nın Burgos kentinde düzenlenen Genç Kadınlar Epe Dünya Kupasını Merve Ersoy 58. sırada tamamlarken, Nisanur Özkalaycı 86., Bağdagül Tuncan 112., Belfin Şevval Alabaş 126., Beyza Halvacıay ise 144. sırada yer aldı.

Yunanistan’ın Heraklios kentinde düzenlenen Genç Erkekler Epe Dünya Kupasını ise Hilmi Taha Ekenler 104., Batuhan Gezer 145., Ali Ege Say 160., Kaan Gümüş 164., Bumin Kağan Özdemir 173. sırada tamamladı.
FOTOĞRAFLAR: AUGUSTO BIZZI / FIEAna Sayfa