GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI


Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası Mersin Servet Tazegül Spor Salonu’nda başladı.

308 eskrimci katıldığı turnuvanın 1'inci gününde erkekler ferdi karşılaşmaları yapıldı.Erkekler Ferdi müsabakalarına Epe branşından 94, Flöre branşından 37, Kılıç branşından 44 eskrimci katıldı.Genç eskrimciler Türkiye 1’incisi olabilmek için rakipleriyle kıyasıya yarıştı.


 
Şampiyonanın Erkek epe müsabaklarında Ahmet Güvenç altın madalya, Mert Barış Başgün gümüş madalya, Ahmet Emin Karpuzcu ve Ali Ege Say ise bronz madalya kazandı.Eskimcilere ödülleri Türkiye Eskrim Federasyonu Epe Milli Takım Antrenörü Yuri Mazur tarafından verildi.

Şampiyonanın Erkek Flöre müsabakalarında ise Engin Batuhan Menküer altın madalyanın sahibi oldu.Turnuvada Fatih Güneş gümüş madalya alırken, Muhammed Ege Coşkun ve Barış Güler bronz madalya kazandı.Flörede dereceye giren isimlere ödüllerini Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul Koordinatörü ve Baş Antrenör Valery Sturbabin verdi.

Şampiyonanın Kılıç branşında ise Alp Ege Koç altın madalyanın sahibi oldu.Yalın Şahin gümüş madalya , Umut Ulusaloğlu ve Volkan Şener ise bronz madalya kazandı.Yarışmacılara ödülleri Türkiye Eskrim Federasyonu Kılıç Milli Takım Antrenörü Aleksandr Torchuk tarafından verildi.

GENÇLER ERKEKLER FERDİ MÜSABAKALARI SONUÇLAR


EPE

KATILIMCILAR

PUL MÜSABAKLARI

PUL SONRASI KLASMAN

TABLO MÜSABAKALARI

YARI FİNAL- FİNAL

GENEL SIRALAMA

 
FLÖRE

KATILIMCILAR

PUL MÜSABAKLARI

PUL SONRASI KLASMAN

TABLO MÜSABAKALARI

YARI FİNAL-FİNAL

GENEL SIRALAMA

 
KILIÇ

KATILIMCILAR

PUL MÜSABAKLARI

PUL SONRASI KLASMAN

TABLO MÜSABAKALARI

YARI FİNAL-FİNAL

GENEL SIRALAMA 


Gençler Türkiye Şampiyonası Hakemlerimiz
Uluslararası Hakemimiz Mustafa Kadıoğlu Merkez Hakem Kurulumuza katılmıştır.Başarılar diliyoruz..


HABERLER