Eskrimde Avrupa Şampiyonası heyecanı başlıyor

2018 Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonası 2 Mart’ta Rusya’nın Sochi kentinde başlıyor, toplam 867 eskrimcinin akredite olduğu şampiyonada, ülkemiz adına her iki kategoride toplam 33 sporcu mücadele edecek

Rusya’nın Sochi kentinde 2-11 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonasında Türkiye, yıldızlar kategorisinde 22, gençler kategorisinde 11 eskrimci ile temsil edilecek.

Milli takımlarımız adına bireysel müsabakalarda ve takım müsabakalarında yıldız erkeklerde kılıç ve flörede 4’er, epede 3, yıldız kadınlarda kılıç ve epede 4’er, flörede 3 sporcu, genç erkeklerde epe ve flörede 2’şer, kılıçta 1, genç kadınlarda ise kılıç ve epede 3’er sporcu yarışacak.

Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonasında 2-6 Mart tarihleri arasında yıldızlar, 7-11 Mart tarihleri arasında ise gençler kategorisinde müsabakalar oynanacak.

Yıldızlar kategorisinde 38 ülkeden 436, gençler kategorisinde ise 38 ülkeden 431 sporcu olmak üzere toplam 867 sporcu madalya için ter dökecek.

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, 2018 yılı için uluslararası büyük organizasyonların startının Sochi’de düzenlenecek Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası ile verildiğini belirterek, “Umarım geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemize madalyalarla döneriz ve milletimizi yeniden sevindiririz” diye konuştu. 


Ana Sayfa