Enver ve Iryna, 2017 Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında

19-30 Ağustos 2017 tarihleri arasında Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenecek olan 29. Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında (Universiade 2017) eskrim kategorisinde ülkemizi milli sporcularımız Enver Yıldırım ile Iryna Shchukla Çiçek temsil edecek

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, eksim dışında atletizm, artistik jimnastik, halter, judo, okçuluk, tekvando, wushu ve yüzme branşlarından toplam 85 milli sporcunun katılacağı Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında, milli atletler Ramil Guliyev ile Yiğitcan Hekimoğlu, güncellenen son kafile listesinde yer almadı.

Milli eskrimci İrem Karamete de sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

Eskrim branşında kılıç kategorisinin iki başarılı milli sporcusu Enver Yıldırım ile Iryna Shchukla Çiçek ülkemizi bu önemli organizasyonda temsil ederken, sporcularımızın antrenörlüğünü de Milli Takımlar Baş Antrenörümüz Valery Shturbabin yapacak.

2017 Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında ülkemizi temsil edecek sporcular şu isimlerden oluştu:

Artistik cimnastik: Demet Mutlu, Ahmet Önder, Ferhat Arıcan, Hamza Şamil Yılmaz, İbrahim Çolak, Mustafa Arca

Atletizm: Alper Kulaksız, Alper Demir, Aykut Taşdemir, Aykut Ay, Batuhan Altuntaş, Büşra Nur Koku, Cemre Bitgin, Eda Tuğsuz, Elif Gören, Emin Öncel, Esma Aydemir, Fatma Demir, İzzet Safer, Kıvılcım Kaya Salman, Levent Ateş, Osman Can Özdeveci, Özkan Baltacı, Özlem Kaya, Ramazan Özdemir, Sabahattin Yıldırımcı, Sebahat Akpınar, Sevilay Eytemiş, Tuğba Güvenç, Vedat Günen, Yusuf Alıcı

Eskrim: Iryna Shchukla Çiçek, Enver Yıldırım

Halter: Ahmet Turan Okyay, Hurşit Atak, Resul Elvan, Rabia Kaya, Sümeyye Kentli, Zeynep Atakan

Judo: Gülkader Şentürk, Damla Çalışkan, Sebile Akbulut, Bilal Çiloğlu, Uğurcan Zehir

Okçuluk: Ecem Cansu Coşkun, Gizem Elmaağaçlı, Yeşim Bostan, Demir Elmaağaçlı, Evren Çağıran, Emre Çömez

Tekvando: Rukiye Yıldırım, İpek Çidem, Zeliha Ağrıs, Hatice Kübra İlgün, İrem Yaman, Kübra Kıyı, Sude Bulut, Nafia Kuş, Mert Erdoğan, Muhammet Mustafa Bağlar, Berkay Akyol, Muhammed Emin Yıldız, Muhammet Talha Sarı, Ensar Uğuz, Sabit Buğrahan Karakaş, Kübra Dağlı, Bengü Alkan, Fatma Törehan, Habip Okçu, Seyyid Burhaneddin Fırat, Ali Kemal Ustabaş

Wushu: Halil Kalaycı, Mehmet Demirci, Sinan Gümüştekin, Yavuz Selim Kazancı, Elif Akyüz, Şeyma Urhan, Nadide Nur Akkaya, Göknur Yaşin Dündar

Yüzme: Doğa Çelik, Kemal Arda Gürdal, Kaan Türker Ayar, Yalım Acımış, Nida Eliz Üstündağ, Halime Zülal Zeren





Ana Sayfa