En fazla madalya Ankara okullarına

 

Kocaeli’de yapılan Okul Sporları Eskrim Türkiye Birinciliği müsabakaları sona erdi. Yıldızlar ve Gençler kategorisinde yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren sporcuların temsil ettiği okullar bazında en fazla madalyayı 16 madalya ile Ankara’dan katılan okullar elde etti

Kocaeli’nde gerçekleştirilen ve 18-21 Mart 2017 tarihleri arasında yapılan ve 4 gün süren Okul Sporları Eskrim Türkiye Birinciliği müsabakalarında yıldız ve gençler kategorilerinde erkekler ve bayanlarda epe, kılıç ve flöre müsabakaları yapıldı.

Müsabakalarda en fazla madalyayı 16 madalya ile Ankara okulları adına katılan sporcular elde ederken, Ankara’yı 8 madalya ile İstanbul, 6 madalya ile Bursa takip etti.

İllere bazında madalya dağılımına göre, Ankara, İstanbul ve Bursa’nın ardından madalya kazanan sporcuların okullarının bulunduğu iller şöyle sıralandı: İzmir 4, Erzurum 3, Balıkesir 2, Kastamonu 2, Adıyaman, Konya, KKTC, Kocaeli, Samsun, Antalya ve Mersin ise 1’er madalya.

Dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Eskrim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Halit Bostancı ve Serdar Taflan, Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, Kocaeli Okul Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut, Kocaeli Eskrim İl Temsilcisi Nedim Aktürk, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erol Arutan taktı.

Yıldızlar Maç sonuçları;


Bayan Flöre için tıklayınız.
Bayan Kılıç için tıklayınız.
Bayan Epe için tıklayınız.
Erkek Flöre için tıklayınız.
Erkek Kılıç için tıklayınız.
Erkek Epe için tıklayınız.

Gençler Maç sonuçları;


Bayan Flöre için tıklayınız.

Bayan Kılıç için tıklayınız.
Bayan Epe için tıklayınız.
Erkek Flöre için tıklayınız.
Erkek Kılıç için tıklayınız.
Erkek Epe için tıklayınız.Ana Sayfa