Dünya Şampiyonasında bireysel müsabakalar tamamlandı

Almanya'nın Leipzig kentinde devam eden Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında bireysel müsabakalar sona erdi. İki sporcumuz 32'lik tabloya kalırken, en iyi dereceleri İrem Karamete ve Martino Minuto yaptı. Takım müsabakaları bugün başladı

Kadın flörede 32'lik tabloya kalma başarısını gösteren ve 16'lık tablo için Fransız Astrid Guyard ile eşleşen İrem Karamete, rakibine 15-12'lik skorla elendi ve şampiyonayı 31. sırada tamamladı ve 10 puan kazandı. Bu kategoride Dünya Şampiyonluğunu Rus Inna Deriglazova elde ederken, İtalyan Alice Volpi ikinci, yine İtalyan Arianna Erriggo ile Fransız Ysaora Thibus üçüncü oldu. İrem Karamete'yi eleyen Guyart ise 5.'liği elde etti.  

Erkek flöre kategorisinde Çek Cumhuriyetinden Alexander Choupenitch'i 32'lik tablo maçında 15-12 mağlup eden sporcumuz Martino Minuto, 16'lık tabloya kalma maçında İngiliz Richard Cruse'ye 15-5 yenildi ve şampiyonayı 29. sırada tamamladı ve 10 puan kazandı. Bu kategoride  Rus Dmitry Zherebchenko Dünya Şampiyonu olurken, Japon Toshiya Saito ikinci, İtalyan Daniele Garozzo ile Japon Takahiro Shikine üçüncü oldu. Minuto'yu mağlup eden İngiliz Cruse ise şampiyonayı 6. sırada tamamladı.

Erkek kılıç kategorisinde ise daha önce 64'lük tabloya kalan ancak 32'lik tablo maçında Olimpiyat Şampiyonu İtalyan sporcu Aldo Montano'ya 15-12 yenilerek elenen sporcumuz Enver Yıldırım, şampiyonayı 52. sırada tamamladı ve 5 puan kazandı. Bu kategoride Macar Andras Szatmari Dünya Şampiyonu olurken, Koreli Bongil Gu ikinci, Fransız Vincent Anstett ile Rus Kamil Ibragimov üçüncü oldu. Enver'i eleyen Montano ise şampiyonayı 20. sırada tamamladı.

Kadın kılıç kategorisinde ise 64'lük tabloya kalan ancak 32'lik tabloya kalma müsabakasında Fransız Manon Brunet'e 15-7 yenilen sporcumuz Iryna Shchukla, şampiyonayı 61. sırada tamamladı ve 5 puan kazandı. Bu kategoride Uktaynalı Olga Kharlan Dünya Şampiyonu olurken, Tunuslu Azza Besbes ikinci, Fransız Cecilia Berder ile İtalyan İrene Vecchi üçüncü oldu. Shchukla'yı eleyen Yunan Despina ise şampiyonayı 68. sırada tamamladı.

Bu kategoride mücadele eden diğer sporcularımızdan Fatma Zehra Köse 94. sırada, Deniz Selin Ünlüdağ ise 95. sırada şampiyonayı tamamlarken, her iki sporcumuz da 2,5 puan kazandı.

Erkek flörede kategorisinde mücadele eden sporcularımızdan Engin Batuhan Menküer ise şampiyonayı 73. sırada tamamlayarak 2,5 puan kazandı. Erkek epe kategorisinde Okan Karadeniz 114. sırada, erkek flöre kategorisinde Muhammed Ege Coşgun 134. sırada, Ali Ege Say ise 179. sırada şampiyonayı tamamladı ve puan kazanamadı.

Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında bugün takım müsabakaları başladı. 26 Temmuz tarihine kadar devam edecek takım müsabakalarında ülkemiz kadın kılıç ve erkek flöre kategorilerinde temsil edilecek. Bugün kadınlar flöre ve erkekler kılıç kategorilerinde takım müsabakaları oynanırken, ülkemizin temsil edileceği kadın kılıç takım müsabakaları yarın, erkek flöre takım müsabakaları ise çarşamba günü oynanacak.  
Ana Sayfa