Dünya Şampiyonası Sona Erdi

 İtalya’nın Verona kentinde düzenlenen ve 1 Nisan’da başlayan Yıldızlar ve Gençler Dünya Eskrim Şampiyonası dün sona erdi. Kılıç kategorisinde yarışan sporcularımızdan yıldız kadınlarda Nisanur Erbil ve yıldız erkeklerde Umut Kaya, son ana kadar önde götürdükleri müsabakaları son sayılarda kaybetti ve çeyrek finale kalma şansını son anda kaçırdı. Nisanur Erbil şampiyonayı 13. sırada tamamlarken Umut Kaya 16. oldu. Yıldız kadın kılıç kategorisi takım müsabakalarında İngiltere’yi yenerek Almanya’nın rakibi olan millilerimiz ise Deniz Selin Ünlüdağ’ın yaşadığı sakatlık nedeniyle müsabakadan çekilmek zorunda kaldı ve kadın kılıç takımımız şampiyonayı 16. sırada tamamladı.  

1.       GÜN: (1 NİSAN 2018)

GENÇ KADINLAR EPE

Rus Anastasia Soldatova altın, Polonyalı Julia Falinska gümüş, Macar sporcular Kinga Nagy ile Emma Borsody bronz madalya kazandı. Milli sporcumuz Bağdagül Tuncan 82. sırada yer aldı.

GENÇ ERKEKLER EPE

Fransız  Luidgi Midelton altın, İtalyan Davide Di Veroli gümüş, Macar Mate Tamas Koch ve Fransız Lilian Nguefack                bronz madalya kazandı. Milli sporcumuz Hilmi Taha Ekenler 88. sırada yer aldı.

2.       GÜN: (2 NİSAN 2018)

YILDIZ KADINLAR EPE

Honkonglu Kaylin Sin Yan Hsieh altın, ABD’li Emily Vermeule gümüş, Güney Koreli Taehee Lim ve Kazak Tamila Muridova bronz madalya kazandı. Milli sporcumuz Emine İpek Aydın 79., Lal Erman 116. sırada yer aldı.

YILDIZ ERKEKLER EPE

İtalyan sporcular Davide Di Veroli altın, Filippo ARMALEO gümüş madalya kazanırken, bir başka İtalyan Simone Greco ile Japon Seiya Asami bronz madalyanın sahibi oldu. Milli sporcularımızdan Barış Can 60., Hilmi Taha Ekenler 61., Doruk Çika 111. sırayı elde etti.             

3.       GÜN: (3 NİSAN 2018)

GENÇ KADINLAR EPE TAKIM

İtalya altın, Romanya gümüş, Rusya bronz madalya kazandı.

GENÇ ERKEKLER EPE TAKIM

Macaristan altın, Fransa gümüş, İtalya bronz madalya kazandı.

4.       GÜN: (4 NİSAN 2018)

GENÇ KADINLAR KILIÇ

Rus Olga Nikitina altın, Meksikalı Natalia Botello gümüş, Macar                Liza Pusztai ile İtalyan Lucia Lucarini bronz madalya kazandı. Milli sporcularımızdan Aylin Çakır 36., Nisanur Erbil 46., Deniz Selin Ünlüdağ 113. sırada yer aldı.         

 

 

GENÇ ERKEKLER KILIÇ

Rus Konstantin Lokhanov altın, Fransız Sebastien Patrıce gümüş, Alman              Raoul Bonah ile İtalyan Matteo Neri bronz madalya kazandı.

5.       GÜN: (5 NİSAN 2018)

YILDIZ KADINLAR KILIÇ

Macar Liza Pusztai altın, Meksikalı Natalia Botello gümüş, Rus Alina Klyuchnikova ve ABD’li Alexis Anglade bronz madalya kazandı. Bu kategoride yarışan sporcumuz Nisanur Erbil madalya şansını son anda kaçırdı. Nisanur, uzun süre önde götürdüğü çeyrek finale yükselme maçında son bölüme 14-12 önde girdi. Ancak müsabakayı 15-14 kaybederek elendi ve şampiyonayı 13. sırada tamamladı. Aylin Çakır 31. olurken, Deniz Selin Ünlüdağ 36. sırayı elde etti. 

YILDIZ ERKEKLER KILIÇ

Rumen Andrei  Pastin   altın, ABD’li Robert Vidovszky gümüş, Macar Krisztian Rabb ile İspanyol Alonso Santamaria bronz madalya kazandı. Bu kategoride de kadınlar kategorisinde olduğu gibi madalya şansını son anda kaçırdık. Milli sporcumuz Umut Kaya, tıpkı Nisanur Erbil gibi son ana kadar önde götürdüğü müsabakayı 15-14 kaybederek elendi ve şampiyonayı 16. sırada tamamladı. Yağan Soykan 46. olurken, Emirhan Çiftçi 52. sırada yer aldı.

6.       GÜN: (6 NİSAN 2018)

GENÇ KADINLAR KILIÇ TAKIM

Rusya altın, ABD gümüş, İtalya bronz madalya kazanırken, genç kadınlar kılıç takımımız tablo 32’de İngiltere’yi 45-27 yenerek tablo 16’ya kaldı. Bu turda rakibi Almanya’ya karşı 43-28 geride olan takımımız sporcumuz Deniz Selin Ünlüdağ’ın sakatlanması üzerine müsabakaya devam etmedi ve 16. sırada yer aldı.

GENÇ ERKEKLER KILIÇ TAKIM

İtalya altın, Rusya gümüş, ABD bronz madalya elde etti.

7.       GÜN: (7 NİSAN 2018)

GENÇ KADINLAR FLÖRE

Japon Yuka Ueno altın, İtalyan Martina Favaretto gümüş, ABD’li Lauren Scruggs              ile Fransız Eva Lacheray bronz madalya kazandı.

GENÇ ERKEKLER FLÖRE

ABD’li Nick Itkin altın, İtalyan Tommaso Marini gümüş, ABD’li Sidarth Kumbla ile Rus Grigoriy Semenyuk bronz madalya kazandı. Milli sporcumuz Engin Batuhan Menküer 87. sırada yer aldı.

8.       GÜN: (8 NİSAN 2018)

YILDIZ KADINLAR FLÖRE

Japon Yuka Ueno altın, ABD’li May Tieu gümüş madalya kazanırken, bir başka ABD’li Delphine Devore ile İtalyan Martina Favaretto bronz madalya kazandı. Milli sporcumuz Melike Taşdelen 70. sırada yer aldı.

 

YILDIZ ERKEKLER FLÖRE

ABD’li sporcular Kenji Bravo altın ve Marcello Olivares gümüş, Polonyalı Maciej Bem ile Meksikalı Diego Cervantes bronz madalya kazandı. Milli sporcularımızdan Poyran Tuncer 60., Alp Eyüpoğlu 62. sırada yer aldı.

9.       GÜN: (9 NİSAN 2018)

GENÇ KADINLAR FLÖRE TAKIM

ABD altın, Singapur gümüş, Almanya bronz madalya kazandı.

GENÇ ERKEKLER FLÖRE TAKIM

Rusya altın, Fransa gümüş, ABD bronz madalya kazandı.


Ana Sayfa