Çocuklar, Eskrim Çilek Kupasında ter döktü

Karadeniz Ereğli Belediyesinin organize ettiği Çilek Festivali kapsamında düzenlenen ve Türkiye Eskrim Federasyonunun koordinasyonunda gerçekleştirilen Eskrim Çilek Kupası Turnuvası sona erdi.
Ereğli Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvaya 30 ilden 514 sporcu katıldı. Dereceye giren ilk 8 sporcuya madalya verilen turnuvada, süper minik kılıç, epe ve minik kılıç, epe kategorilerinde ilk 8’e giren kız ve erkek sporcular şu şekilde oluştu:
Süper minik erkekler kılıç kategorisinde; Kastamonu Eskrim Spor Kulübünden İsmail Tuna Biçicioğlu birinci, İstanbul TED Spor Kulübünden Nural Dora Gürsel ikinci, İstanbul Açı Gençlik Spor Kulübünden Demir Çilingir üçüncü oldu. Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübünden Enes Talha Kalender 4’üncü, Bursa’dan ferdi olarak katılan Bora Takeş 5’inci, Nedim Semi Mescioğlu 6’ncı, Ankara Eskrim Spor Kulübünden Ateş Efe Toker 7’nci, Bursa’dan ferdi olarak katılan Yiğit Ayaz ise 8’inci oldu.
Süper minik kızlar kılıç kategorisinde; Ankara Eskrim Spor Kulübünden Alara Çermen birinci, Zonguldak’tan ferdi olarak katılan Ayşe Betül Doğan ikinci, Damla Demirkol ise üçüncü oldu. İstanbul Açı Gençlik Spor Kulübünden Adriana Petrini 4’üncü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Melahat Irmak Şendur 5’inci, Ankara Pars Eskrim Spor Kulübünden Ebrar Nisa Kutlu 6’ncı, Bursa’dan ferdi olarak katılan İdil Aydın 7’nci, İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Hatice Eylül Sürmen 8’inci oldu.
Süper minik kızlar epe kategorisinde; Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Duru Fazlıoğlu birinci, İzmir Ayberk Eskrim’den Nilahsen Erten ikinci, Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Yağmur Akgül üçüncü oldu. İstanbul’dan ferdi olarak katılan Ayşe Aslı Demirci 4’üncü, Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Melike Karadavut 5’inci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıt Spor Kulübünden İpek Gürsu 6’ncı, Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Zehra Beste Tanrıverdi 7’nci, Badel Durmuş ise 8’inci oldu.
Süper minik erkekler epe kategorisinde; Samsun Kaya Gençlik Spor Kulübünden Sergen Can birinci, Antalya’dan ferdi olarak katılan Ozan Meriç Günay ikinci, Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübünden Kadir Mert Buran ise üçüncü oldu. İzmir’den ferdi olarak katılan Ahmet Atilla Yavaş 4’üncü, İstanbul’dan ferdi olarak katılan Eren Efe Aslaner 5’inci, Zonguldak’tan ferdi olarak katılan Egemen Batu Düzer 6’ncı, İzmir Ayberk Eskrim’den Emre Beşer 7’nci, Ankara Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Kadir Mert Topçu 8’inci oldu.
Minik kızlar kılıç kategorisinde; İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Pınar Miray Şişik birinci, Ankara Eskrim Spor Kulübünden Begüm Alkaya ikinci olurken, Bursa’dan ferdi olarak katılan Bilge Su Gür üçüncülüğü elde etti. Ankara Pars Eskrim Spor Kulübünden Tuğçe Rana Kaya 4’üncü, İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Selin Ungan 5’inci, Ankara’dan ferdi olarak katılan Beray Su Karakoç 6’ncı, İstanbul Açı Gençlik Spor Kulübünden Leyla Çinel 7’nci, Ankara’dan ferdi olarak katılan Sude Aksel ise 8’inci oldu.
Minik erkekler kılıç kategorisinde; İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Sinan Par birinci olurken, Bursa ASP Gençlik Spor Kulübünden Kuzey Kümük ikinci, Bursa’dan ferdi olarak katılan Murat Sarp Aşık üçüncü oldu. İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Ensar Yiğit Aşırok 4’üncü, Bursa’dan ferdi olarak katılan Mehmet Kuzey 5’inci, Korkut Ahmet Temel 6’ıncı, İstanbul Parat Ripost Spor Kulübünden Elburuz Uras Yıldırım 7’nci, yine Bursa’dan ferdi olarak katılan Erkan Işık Bacak da 8’inci olarak madalya almaya hak kazanan sporcular oldu.
Minik kızlar epe kategorisinde; Ankara Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Aleyna Kılbaş birinci, Ankara Eskrim Spor Kulübünden Defne Kaya ikinci, Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Duru Fazlıoğlu üçüncü oldu. Ankara Eskrim Spor Kulübünden İpek Gökbulut 4’üncü, Antalya’dan ferdi olarak katılan Zeynep Özdal 5’inci, İzmir Ayberk Eskrim’den Nilahsen Erten 6’ncı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıt Spor Kulübünden Eda Dilaver 7’nci, İstanbul’dan ferdi olarak katılan Zeynep Barutcuoğlu ise 8’inci oldu.
Minik erkekler epe kategorisinde; Ankara’dan ferdi olarak katılan Deniz Utku Atmaca birinci, Mersin Eskrim Spor Kulübünden Soner Akçıl ikinci olurken, Zonguldak’tan ferdi olarak katılan Kaan Dağkoçak üçüncülüğü elde etti. İstanbul TED Spor Kulübünden Karan Ardıç Safcı 4’cü, İstanbul’dan ferdi olarak katılan Sinan Emüler 5’inci, Samsun Kaya Gençlik Spor Kulübünden Murat Can 6’ncı, İstanbul’dan ferdi olarak katılan Sarp Güçlü Kayral 7’nci, Ali Öztiryaki ise 8’inci oldu.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Zonguldak'ta eskrim sporunun gelişmekte olduğunu belirterek, "Türkiye'nin birçok ilinden yoğun bir katılım var. Sportif anlamda Ereğli'yi tanıtıyoruz, kültürel anlamda da ilimize katkımız oluyor" diye konuştu.
Dereceye giren sporculara madalyalarını eski milli haltercilerimizden Halil Mutlu, Türkiye Eskrim Milli Takımlar Başantrenörü Valery Shturbabin, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Yüksel ile Zonguldak Eskrim İl Temsilcisi Murat Ergin verdi. Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından da turnuvaya katılan tüm sporculara çeşitli hediyeler verildi. 
Süper Minik Erkek Kılıç detaylı sonuçlar için tıklayınız.
Süper Minik Bayan Kılıç detaylı sonuçlar için tıklayınız.
Süper Minik Erkek Epe detaylı sonuçlar için tıklayınız.
Süper Minik Bayan Epe detaylı sonuçlar için tıklayınız.
Minikler Erkek Kılıç detaylı sonuçlar için tıklayınız.
Minikler Bayan Kılıç detaylı sonuçlar için tıklayınız.
Minikler Erkek Epe detaylı sonuçlar için tıklayınız.
Minikler Bayan Epe detaylı sonuçlar için tıklayınız.


Ana Sayfa