CİRCUİT TURNUVASINI BRONZ MADALYA İLE TAMAMLADIK



Türkiye Eskrim Federasyonu ve Avrupa Eskrim Konfederasyonu koordinesinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit Turnuvası, 17-18 Eylül tarihlerinde  Ankara’da gerçekleştirildi.Türk eskrimciler takım müsabakalarında 3’üncü olarak bronz madalya kazandı.

Anadolu Hotel Esenboğa Termal-Anadolu Spor Salonu’nda yapılan müsabakalara Türkiye, Azerbaycan, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan ve Romanya’dan 46 eskrimci katıldı.Erkek Epe branşındaki Ferdi Müsabakalar Cumartesi günü 08.00’da silah kontrolünün ardından başladı.Turnuvada Romanyalı Mihai Bigea altın madalyanın sahibi olurken, Yunanistanlı eskrimci Alexandras Gkogkos gümüş madalya kazandı.Bronz madalyayı ise Yunanistanlı eskrimci Filippos Gkogkos ve Romanyalı eskrimci Daniel Papa paylaştı.

2’nci gün gerçekleştirilen takım müsabakalarında ise Türkiye beklediği madalyaya kavuştu. 8 takımın yarıştığı karşılaşmalarda, 3’üncülük maçı iki Türk takım arasında oynandı.Mersin Büyükşehir Bel. Spor Kulübü ve Efsane Eskrim Spor Kulübü A Takımı arasında geçen karşılaşmayı, 45-39’luk skorla Efsane Eskrim Spor Kulübü A Takımı kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Turnuvanın takım müsabakalarında 1’incilik Romanya’nın olurken Yunanistan ise 2’incilik ile yetindi.

ERKEK FERDİ SONUÇ PDF
ERKEK TAKIM SONUÇ PDF


 

YILDIZ KILIÇ AÇIK TURNUVA

Yıldızlar Avrupa Circuit Turnuvası’na ev sahipliği yapan  Türkiye Eskrim Federasyonu, aynı tarihlerde gerçekleştirdiği Yıldızlar Açık Kılıç Turnuvası ile Yıldız Kılıç eskrimcileri de bir araya getirdi.

Turnuvada bayanlarda 51 erkeklerde ise  71 eskrimci mücadele etti.Yarışmanın ilk gün müsabakalarında bayan eskrimciler altın madalya için yarıştı.Bayanlar finalinde Deniz Selin Ünlüdağ ve Deniz Aralan Karşılaştı.Yarışmada rakibini 15-12’lik skorla yenen Deniz Selin Ünlüdağ altın madalya kazanırken, Deniz Aralan gümüş madalyaya uzandı.Turnuvada Doğar Acar ve Yasemin Yeltekin ise bronz madalyayı paylaştı.

Müsabakanın son gününde ise Erkek eskrimciler final mücadelesi verdi.Finalde Yiğit Peker ve Osman Arda Katar arasındaki müsabakayı 15-9 Yiğit Peker yenerek altın madalya kazandı.Yarışmada,Osman Arda Katar gümüş madalya, Özkan Zorlu Yıldırım ve Bilgehan Şahlan ise bronz madalya aldı.

BAYAN KILIÇ SONUÇ PDF
ERKEK KILIÇ SONUÇ PDF





HABERLER