Büyükler Federasyon Kupasının ilk günü tamamlandı

Türkiye Eskrim Federasyonunun 2017 Faaliyet Takviminde yer alan Büyükler Flöre ve Kılıç Federasyon Kupasının ilk gün müsabakaları bugün tamamlandı

Ankara’da Sincan Spor Salonunda düzenlenen turnuvada, ilk gün kadınlar ve erkeklerde ferdi müsabakalar oynandı.

Kadınlar flöre kategorisinde İstanbul Marmara Eskrim Spor Kulübünden İrem Karamete birinci olurken, Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübünden Eylül İçgören ikinci oldu. Üçüncülüğü ise İstanbul Marmara Eskrim Spor Kulübünden Simay Doğanay ile Balıkesir’den ferdi olarak katılan Fatmanur Gülen paylaştı.

Kadınlar kılıç kategorisinde Bursa’dan ferdi olarak katılan Melis Sarıçam birinciliği elde ederken, Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübünden Doğa Acar ikinci oldu. Eskişehir Demirspor Kulübünden Büşra Nur Adalıoğlu ve İstanbul’dan ferdi olarak katılan Fatma Zehra Köse üçüncülüğü paylaşan isimler oldu.

Erkekler flöre kategorisinde İstanbul’dan ferdi olarak katılan Engin Batuhan Menküer birinci, Adıyaman Gölbaşı 75. Yıl Cihan Spor Kulübünden Barış Güler ikinci oldu. İstanbul Marmara Eskrim Spor Kulübünden Muhammed Ege Coşgun ile Adıyaman Gölbaşı 75. Yıl Cihan Spor Kulübünden Fatih Güneş üçüncülüğü paylaştı.

Erkekler kılıç kategorisinde Kastamonu Eskrim Spor Kulübünden İbrahim Ahmet Ant birinci olurken, Mehmet Fatih Ant ikinci oldu. Eskişehir Demirspor Kulübünden Muhammed Anasız ile Ankara Anka Gençlik Spor Kulübünden Hakan Yıldırım üçüncülüğü paylaşan isimler oldu.

Federasyon Kupasında, 28 Mayıs 2017 Pazar günü ferdi müsabakalara devam edilecek ve ilk gün müsabakalarında ortaya çıkan sıralamaya göre turnuvanın madalya kazanacak isimleri belli olacak.


Büyükler Bayan Flöre sonuçları için tıklayınız.
Büyükler Bayan Kılıç sonuçları için tıklayınız.
Büyükler Erkek Flöre sonuçları için tıklayınız.
Büyükler Erkek Kılıç sonuçları için tıklayınız.


Ana Sayfa