BÜYÜKLER EPE VE FLÖRE TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

 

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından düzenlenen Büyükler Epe ve Flöre Türkiye Şampiyonası Adıyaman Üniversitesi Spor Salonu’nda başladı.

13 ilden 152 eskrimcinin  katıldığı turnuvanın 1'inci gününde bayanlar ferdi karşılaşmaları yapıldı.Bayanlar Ferdi müsabakalarına Epe branşından 41, Flöre branşından ise 21 eskrimci katıldı.Eskrimciler Türkiye 1’incisi olabilmek için rakipleriyle kıyasıya mücadele etti.



Şampiyonanın Bayan epe müsabaklarında Gökçe Günaç altın madalya, Dilara Ünal  gümüş madalya, Begüm Ataker ve Aslıhan Kayabaş ise bronz madalya kazandı.

Şampiyonanın Bayan Flöre müsabakalarında ise İrem Karamete altın madalyanın sahibi oldu.Turnuvada Cansu Tor Kadıoğlu gümüş madalya alırken, Elif Erbil ve Fatmanur Gülen bronz madalya kazandı.



Büyükler Türkiye Eskrim Şampiyonası’nda dereceye giren bayan eskrimciler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Eskrim Federasyonu As Başkanı Mehmet Uykun ve Adıyamanlı İş Adamı Ramazan Avcı tarafından madalyaları takdim edilerek ödüllendirildi.Şampiyonada Adıyman Valisi Mahmut Demirtaş’ta şampiyon eskrimcileri yalnız bırakmadı.



Eskrim Federasyonu Asbaşkanı Mehmet Uykun şampiyonanın önemine dikkat çekti.Uykun, “Federasyonumuzun 2015-2016 faaliyet programında yer alan Büyükler Türkiye Şampiyonası, Epe ve Flöre branşlarında yapacağız. Diğer kılıç müsabakalarımız ise iki hafta sonra Samsun’da gerçekleştireceğiz” dedi.

Turnuva yarın yapılacak olan Erkekler ferdi müsabakalarıyla devam edecek. 


BÜYÜKLER BAYANLAR FERDİ MÜSABAKLARI SONUÇLAR

EPE

KATILIMCILAR

PUL MÜSABAKLARI

PUL SONRASI KLASMAN

TABLO MÜSABAKALARI

YARI FİNAL- FİNAL

GENEL SIRALAMA

FLÖRE

KATILIMCILAR

PUL MÜSABAKLARI

PUL SONRASI KLASMAN

TABLO MÜSABAKALARI

YARI FİNAL- FİNAL

GENEL SIRALAMA


HABERLER