Büyükler Dünya Şampiyonasında Enver ve İrem Ana Tabloda

Almanya’nın Leipzig kentinde başlayan Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonasında ilk gün geride kaldı. Kadın flörede İrem Karamete, erkek kılıçta Enver Yıldırım 64'lük ana tabloya yerleşerek 32'lik tablo için mücadele etme hakkını elde ederken, erkek epede Okan Karadeniz ve Ali Ege Say elendi

Erkek kılıç kategorisinde pul müsabakalarında Suudi sporcu Ali Al-Hussein’i 5-0, Rumen sporcu Madalin Bucur’u 5-4, Gürcü sporcu Saba Sulamanidze’yi 5-2 ve Japon sporcu Kunihiko Fitz Gerald’ı 5-3 yenen, Taylandlı sporcu Soravit Kitsiriboon’a 5-4, İranlı sporcu Ali Pakdaman’a 5-1 yenilen Enver Yıldırım elde ettiği 4 galibiyet, 2 yenilgi ile pulden 24. sırada çıkmayı başardı. Puller sonrasındaki turu bay geçen Enver, bir sonraki turda da Polonyalı rakibi Mikolaj Grzegorek’i 15-10 yenerek 64’lük ana tabloya yerleşti. Enver yarın, Olimpiyat şampiyonu İtalyan sporcu Aldo Montano ile karşılaşacak.

Kadın flörede ise İrem Karamete pul müsabakalarında Çek sporcu Andrea Bimova’yı ve ABD’li sporcu Margaret Lu’yu 5-3, Faslı sporcu Manal Karmaoui’yi ve Arjantinli sporcu Flavia Johana Mormandi'yi 5-0 yenerken, Hırvat rakibi Marcela Dajcic’e 5-3, Fransız rakibi Anito Blaze’ye de 5-1 yenildi ve 4 galibiyet, 2 mağlubiyetle pulden 12. sırada çıkmayı başardı. Pul sonrası turu bay geçerek ana tabloya yerleşen İrem Karamete de, yarın Macar rakibi Dora Lapkovics ile karşılaşacak.

Erkek epede ise Okan Karadeniz pul müsabakalarından 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak 63. sırada çıktı. Okan, 128’lik tabloda Arjantinli Alessandro Taccani’ye 15-7 yenilerek elendi. Ali Ege Say ise pul müsabakalarında 1 maç kazanıp 5 maç kaybederek elendi.  

Diğer yandan Büyükler Dünya Şampiyonasında bugün kadın kılıç kategorisinde sporcularımız Deniz Selin Ünlüdağ, Iryna Shchukla ve Fatma Zehra Köse, erkek flörede ise sporcularımız Muhammed Ege Coşgun, Engin Batuhan Menküer ve Martino Minuto pul müsabakaları oynayacak. 


Fotoğraflar: Uluslararası Eskrim Federasyonu (FIE)


Ana Sayfa