Büyükler Avrupa Şampiyonasının ardından

 Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 12-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Büyükler Eskrim Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil eden 4 sporcumuz 32’lik tabloya girdi, erkek flöre takımımız da ilk 8’de yer aldı

4 Sporcumuz Tablo 32’de, Erkek Flöre Takımımız İlk 8’de

Avrupa Eskrim Konfederasyonunun organizasyonu olan Büyükler Eskrim Avrupa şampiyonasına Türkiye 16 sporcu ile katılım sağladı. Ferdi kategoride kadın epe, takım kategorisinde ise kadın epe ve flöre müsabakalarına katılım sağlamayan millilerimiz, en iyi dereceleri ferdi kategoride kılıç ve flöre branşlarında, takım kategorisinde ise flörede elde etti.

Bir hafta süren müsabakalar sonucunda 4 sporcumuz 32’lik tabloda yer alırken, kadın kılıç kategorisinde Iryna Shchukla 17’nci, kadın flörede İrem Karamete ile erkek flörede Martino Minuto 22’nci, erkek kılıçta ise Enver Yıldırım 26’ncı sırada yer aldı. 4 sporcumuz da, dünya klasmanındaki puanlarına 6’şar puan eklediler.

Takım müsabakalarında ise erkek flöre takımımız çeyrek finale kadar yükselme başarısını gösterdi. Takımımız yarı finale yükselme müsabakasını kaybederek 8’incilikle yetindi ve önemli bir derece elde ederek dünya klasmanındaki puanına 26 puan ekledi.

Büyükler Avrupa Eskrim Şampiyonasına katılan ve 32’lik tabloda yer alan sporcularımızın dünya klasmanında yerleri ise sırasıyla İrem Karamete 57’nci, Enver Yıldırım 60’ncı, Martino Minuto 66’ncı, Iryna Shchukla ise 78’inci sıra şeklinde oluştu. 

Ana Sayfa