BAŞKAN

PROF. DR. MURAT ATALI

Prof. Dr. Murat Atalı 8 Şubat 1970 tarihinde Sürmene'de doğmuştur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlamıştır. Avukatlık stajını 1991 yılında Ankara Barosu’nda, yüksek lisans eğitimini 1993 yılında Selçuk Üniversitesi’nde, doktora eğirimini ise 2001 yılında Almanya’da (Regensburg Üniversitesi) tamamlamıştır. 2015 yılında ise “profesör” unvanını almıştır. Sırasıyla Atatürk, Selçuk ve Gazi Üniversitelerinde değişik kadrolarda öğretim elemanı olarak çalışan Prof. Dr. Murat Atalı, 2008 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Medenî Usul ve İcra İflâs Hukuku Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Türk-Alman Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Murat Atalı, aynı zamanda Ankara Barosu’na kayıtlıdır.

Prof. Dr. Murat Atalı, Türk Telekom A.Ş.’de Genel Müdür Hukuk Danışmanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda Kurul Üyeliği (2004-2008) görevlerinde bulunmuştur. Prof. Dr. Murat Atalı, başta Hukuk Muhakemeleri Kanunu, Noterlik Kanunu ve Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu olmak üzere, Adalet Bakanlığı ve TBMM nezdinde hazırlanan pek çok kanun tasarısını hazırlayan bilim komisyonlarında üye olarak çalışmıştır.

2007 yılından beri Türkiye Eskrim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini başarıyla yürüten Prof. Dr. Murat Atalı, 10 Nisan 2015 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurulda Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı seçilmiştir. Eskrim ailesinin tam desteğini alan Atalı, 26 Ekim 2016 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurula tek aday olarak girmiş, tekrar federasyon başkanı seçilmiştir.


OLİMPİYAT HEDEFİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK, İLK AVRUPA ŞAMPİYONUMUZU ÇIKARDIK
           
 SIRADAKİ HEDEFİMİZ 2020 OLİMPİYATLARINDA ÜLKEMİZE MADALYA KAZANDIRMAK


"Uluslararası sportif rekabette, Türkiye’yi sayılı eskrim ülkelerinden biri haline getirmek ve Türk eskriminin saygınlığını uluslararası arenada daha da arttırmak için ekibimizle görevimizin başındayız. Göreve geldiğim ilk gün koyduğumuz ilk hedef tarihimizde ilk kez eleminasyon sistemine göre olimpiyat oyunlarına katılabilmek (ki bu anlamda önümüzdeki ilk hedef 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'ydı) ve 2020'deki Tokyo Olimpiyat Oyunlarından madalya ile dönmekti. Koyduğumuz ilk hedefi 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na sporcumuz İrem Karamete'nin katılmasıyla başarmış olduk. Bu arada, Milli Takımlar Teknik Direktörümüz Valery Shturbabin'in 2 yıl süren sistematik çalışmaları sonucunda, kılıç kategorisinde 2017 yılının Mart ayında İbrahim Ahmed Acar'ın Avrupa Yıldızlar Eskrim Şampiyonluğunu kazanması ile eskrim tarihimizin en önemli madalyasını ülkemize getirdik. Göreve ilk geldiğimiz 2015 yılında belirlediğimiz ikinci en önemli hedef olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'ndaki madalya hedefimizi artık daha da canlı bir şekilde muhafaza ediyoruz. En önemlisi sporcularımızın, önümüzdeki dönemde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ülkemize artık çok önemli madalyalar kazandıracağına yürekten inanıyoruz.  

İçten saygılarımla."

Prof. Dr. Murat ATALI
TÜRKİYE ESKRİM FEDERASYONU BAŞKANI