Avrupa Şampiyonası zaferimizle ilgili basın toplantısı

Rusya’nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonasında hem bireysel kategoride hem de takım kategorisinde tarihi başarılara imza atan kadın kılıç takımımızın sporcuları ile Başkanımız Prof. Dr. Murat Atalı ve Baş Antrenörümüz Valery Shturbabin bugün bir basın toplantısı düzenledi

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşmasına sporcularımıza teşekkür ederek başlayan Başkanımız Atalı, Başantrenörümüz Valery Shturbabin için de "Zaferler komutanlarıyla anılır. Zaferin mimarı Valery hocadır." dedi.

Eskrimin hak ettiği yere henüz ulaşmadığını belirten Atalı, "Bu yolda hızlı bir şekilde ilerlemekteyiz." ifadesini kullandı.

Alınan sonuçların, özellikle altın madalyanın Türkiye'nin özel günler yaşadığı döneme denk geldiğine dikkati çeken Atalı, "Madalyalar askerlerimiz Afrin'i teröristlerden temizlerken geldi. Afrin yolundaki kahramanlarımızın zafer ve sağlıkla ailelerine dönmelerini diliyorum." diye konuştu.

Sponsorluk konusunda destek isteyen Atalı, şöyle devam etti:

"Daha fazla kamp ve daha fazla müsabakaya gidebilmemiz için sponsorluk gelirlerine ihtiyacımız var. Kimseden nakit para istemiyoruz ama malzeme, organizasyonlara katılım masrafları, eğitim, yolculuk masraflarının karşılanması şeklinde sponsorluklar beklemekteyiz."

Milli Takımlar Başantrenörü Valery Shturbabin ise "Ben ne yaptım hiç, çocuklar çıktılar oynadılar. İnşallah bir sene içinde diğer branşlarda da başarılar gelecek." şeklinde görüş belirtti.

Deniz Selin Ünlüdağ: "Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum"

Yıldız kadınlarda Avrupa şampiyonu Deniz Selin Ünlüdağ, takım arkadaşlarıyla gurur duyduğunu söyledi.

TOHM'un kendileri için büyük olanaklar sunduğunu belirten Deniz Selin, "Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Destek olan herkese teşekkür ederim. İyi ki varsınız." ifadelerini kullandı.

Genç kadınlarda Avrupa üçüncüsü olan Aylin Çakır da "8,5 senedir eskrim yapıyorum. Kürsüye ben çıktım ve madalya aldım ama bu, ailem ve destekleyen herkesin başarısı." değerlendirmesinde bulundu.

Basın toplantısının ardından Deniz Selin Ünlüdağ'a, altın madalya kazandıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine gönderdiği mesajın da yer aldığı bir kolaj çalışması hediye edildi.

Ayrıca, Başkanımız Murat Atalı Başantrenörümüz Valery Shturbabin’e bütün sporculara çiçek ve birer adet tam altın takdim etti. Federasyonumuz tarafından hazırlanan Avrupa Şampiyonası posterleri de Başkanımız tarafından sporculara şampiyona hatırası olarak verildi. 


Ana Sayfa