Akdeniz Şampiyonasında 1 altın 2 bronz madalya...     Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Akdeniz Şampiyonasında yıldızlar kategorisinde milli eskrimcilerimiz Aylin Çakır altın, Alp Eyüpoğlu ve Lal Erman bronz madalya kazandı

     16 Şubat’ta Kahire’de başlayan Akdeniz Eskrim Şampiyonasının ilk gününde piste çıkan sporcularımızdan kadın kılıç kategorisinde mücadele eden Aylin Çakır altın madalyaya ulaştı. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) olimpik havuz sporcularından Aylin Çakır, tablo 16’da karşılaştığı Cezayirli Kaouther Mohammed Belbekir’i 15-6 mağlup etti. Tablo 8’de Mısırlı Jana Elbakry ile karşılaşan Aylin, rakibini 15-10 yenerek yarı finale kaldı. Aylin, yarı final mücadelesinde de İtalyan Vally Giovannelli’yi 15-11’lik skorla geçerek finalde bir başka İtalyan Pia Gaia Carella’nın rakibi oldu. Aylin, finalde de başarılı bir performans gösterdi ve Carella’yı da 15-9 yenerek şampiyonluğunu ilan edip ülkemize altın madalya kazandırdı.

     Yıldızlar kategorisinde erkek flörede Alp Eyüpoğlu ve kadın epede Lal Erman da gösterdikleri başarılı performansların ardından ülkemize 2 bronz madalya kazandırdı.

     Başkanımız Prof. Dr. Murat Atalı, Akdeniz Şampiyonasında yıldızlar kategorisinde elde edilen madalyaların, 2018 yılının 2017 gibi başarılı olacağının müjdecisi olmasını umduğunu belirterek, “Madalya kazanan sporcularımızı kutluyorum. Olimpiyat havuzunda olan bir sporcumuzun altın madalya kazanmış olması da gelecek adına bizi ayrıca sevindiriyor ve umutlandırıyor. Devletimizin Türkiye Olimpiyat Merkezi projesi ve Federasyonumuzun yoğun çabaları eskrimde kalıcı başarıları getirecektir” diye konuştu. 

Ana Sayfa