Adıyaman da Büyükler Türkiye Şampiyonası heyecanı

 


Adıyaman’da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonasının ilk gününde kadınlar kategorisinde müsabakalar oynandı.

Kadınlar kılıç kategorisinde Adıyaman Eskrim Spor Kulübünden Iryna Shchukla altın madalya kazanan isim olurken, İstanbul TED Spor Kulübünden Ilgın Sarban gümüş madalya kazandı. Bursa’dan ferdi olarak katılan Aylin Çakır ile Melis Sarıçam da bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu kategoride dereceye giren sporcular madalyalarını Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’nın elinden aldı.

Kadınlar Epe kategorisinde ise Trabzon Telekom Spor Kulübünden Aybüke Öztürkmen altın madalya kazanırken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt Spor Kulübünden Gökçe Günaç gümüş madalyanın sahibi oldu. Adıyaman Gençlik Spor Kulübünden Merve Ersoy ile Mersin’den ferdi olarak katılan Ayşe Miraç Giçi bronz madalya kazandı.

Kadınlar Epe kategorisinde dereceye giren sporcular madalyalarını Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’in elinden aldı.

Kadınlar Flörede İstanbul Marmara Eskrim Spor Kulübünden İrem Karamete altın madalyaya ulaşırken, Ankara Çankaya Eskrim Spor Kulübünden Firuze Ayşen Güneş gümüş madalya kazandı.  İzmir Göztepe Spor Kulübünden Gözde Karabıyık ile Bursa’dan ferdi olarak katılan Aslı Özüçağlı bronz madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar Flöre kategorisinde ise dereceye giren sporcular madalyalarını Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fatih Murathan’ın elinden aldı.

Büyükler Türkiye Şampiyonası yarın oynanacak erkekler epe, flöre ve kılıç müsabakalarıyla sona erecek.
Büyükler Bayan Epe müsabaka sonuçları için tıklayınız.
Büyükler Bayan Flöre müsabaka sonuçları için tıklayınız.
Büyükler Bayan Kılıç müsabaka sonuçları için tıklayınız.


Ana Sayfa