Açık Turnuvanın ikinci gününde flöre müsabakaları oynandı

Ankara Sincan Spor Salonunda dün başlayan Yıldızlar ve Gençler Eskrim Açık Turnuvasında bugün flöre kategorisinde müsabakalar oynandı, turnuva 11 Eylül’e kadar devam edecek

Genç Erkekler Flöre kategorisinde toplam 44 sporcu madalya için ter dökerken, oynanan müsabakalar sonucunda İstanbul Altınyurt Spor Kulübünden Utku Özyalçın birincilik kürsüsüne çıkarken, Mersin Eskrim Spor Kulübünden Efe Amil Say ikinci oldu. İstanbul’dan ferdi olarak katılan Görkem Bekbulat ile İstanbul Altınyurt Spor Kulübünden Alp Eyüpoğlu üçüncülüğü paylaştı.

31 sporcunun yarıştığı Genç Kadınlar Flöre kategorisinde ise Balıkesir’den ferdi olarak katılan Fatmanur Gülen ilk sırada yer aldı. Ankara Eskrim Spor Kulübünden Nazlı Ceren Alioğlu ikinci olurken, Eskişehir’den ferdi olarak katılan Azra Tuğçe Kaya ile Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Melike Taşdelen üçüncülüğü elde eden isimler oldu.

Yıldızlar ve Gençler Eskrim Açık Turnuvasında yarın genç erkekler ve genç kadınlar epe müsabakaları oynanacak.

Turnuvanın ilk gününde dün, genç erkekler ve genç kadınlar kılıç müsabakaları oynanmış, genç erkeklerde Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübünden Yağan Soykan birinci, Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübünden İbrahim Ahmed Acar ise ikinci, Eskişehir Demirspor Kulübünden Muhammed Anasız ile Ankara Anka Gençlik Spor Kulübünden Atakan İslam Hezer üçüncü olmuştu.

Genç Kadınlarda ise Bursa’dan ferdi olarak katılan Aylin Çakır birinciliği elde ederken, yine Bursa’dan ferdi olarak katılan Melis Sarıçam ikinci olmuş, Samsun Eskrim Spor Kulübü sporcusu Nisanur Erbil ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Deniz Selin Ünlüdağ üçüncülüğü paylaşmıştı.


Genel Sonuçlar için tıklayınız.

 

 


Ana Sayfa