23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonasında bronz madalya

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Eskrim Şampiyonasında kadın kılıç kategorisinde milli sporcumuz Iryna Shchukla bronz madalya kazandı

Avrupa’nın üst düzey 42 eskrimcisinin katıldığı 23 Yaş Altı Kadınlar Kılıç Avrupa Şampiyonası müsabakalarında pul müsabakalarından 10. sırada çıkan milli eskrimcimiz Iryna Shchukla, tablo 32’de İspanyol Elena Munoz Hernandez’i 15-14 yenerek tablo 16’ya kaldı. Bu turda İtalyan Rebecca Gargano’yu da 15-14’lük skorla mağlup eden Shchukla, çeyrek finalde Gürcü Lika Jijieishvili’yi 15-7 yenerek yarı finale adını yazdırdı. Yarı finalde İtalyan Eloisa Passaro’nun rakibi olan Iryna Shchukla, müsabakayı 15-10 kaybetti ve 3. Sırada yer alarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Diğer milli sporcularımızdan Nisanur Erbil 21., Aylin Çakır ise 41. sırayı elde etti. Bu madalya, 23 Yaş Altı Avrupa Eskrim Şampiyonasında tarihimizin 3. bireysel madalyası oldu. Son 5 yıllık dönemde Enver Yıldırım ve Ayşe Iryna Kracvchuk bu şampiyonada bronz madalya kazanmış, geçtiğimiz yıl da kadın kılıç takımımız altın madalyanın sahibi olmuştu.

19 Nisan Perşembe günü de Iryna Shchukla, Nisanur Erbil ve Aylin Çakır’dan oluşan kadın kılıç milli takımımız madalya için yarışacak. 


Ana Sayfa