2016 RİO OLİMPİYATLARI YOLUNDA ÖNEMLİ ADIM

 

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Türk eskrimine kazandırılan dünyaca ünlü flöre sporcumuz Martino Minuto, Dünya klasmanında ilk 64’te yer alarak, 2016 Rio Olimpiyatları yolunda önemli bir başarı elde etti.

Uluslararası arenada yapılan ferdi ve takım müsabakalarında ülkemizi en iyi şekilde temsil eden milli eskrimcimiz, 03-14 Temmuz tarihlerinde Güney Kore’nin Gwangju kentinde düzenlenen Üniversiade Oyunları’nda bronz madalya alarak ülkemizi gururlandırmıştı. Milli eskrimcimiz 13-19 Temmuz tarihlerinde Moskova’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda Olimpiyatlara vize yolunda Türkiye’ye avantaj sağlayacak 5 puanın da sahibi oldu. Milli eskrimcimiz son olarak elde ettiği başarılarla, FIE klasmanında 26 puanla 62. sırada yer aldı.

“Rio yolunda önemli bir başarı sağladık”

2016 Rio Olimpiyatlarına vize alabilmek için ilk 64’te yer almanın son derece önemli olduğunu vurgulayan milli eskrimci Martino Minuto; “Dünya sıralamasında 62’nciyim. Rio'ya giden yol uzun ve kalifikasyon müsabakaları 2016 Nisan'a kadar devam edecek. Daha çok çalışmam lazım çünkü dünya sıralamamı daha da yükselmek istiyorum. Şu andaki sıralamam olimpiyat yolunda önemli bir başarı sayılır. Çünkü son yıllarda ilk 64'e giren ilk Türk eskrimciyim. Yeni sezonda iyi neticeler almak ve üst sıralamaya girmek için çalışıyorum. Rio'ya giden yol zor. Çünkü her ülke başarı için çalışıyor. Bu günden itibaren klasmanda daha yukarıya çıkmak için elimden geleni yapacağım. Türkiye'nin iftihar etmesi için, 2016 Rio Olimpiyatları gelmeden önce en iyi sıralamayı almaya çalışacağım” dedi.

“2016 Rio Olimpiyatları yolunda milli eskrimcilerimize güvenimiz tam”

2016 Rio yolunda milli eskrimcilerimize inançlarının tam olduğunu belirten Flöre Türk Milli Takım Antrenörü Recep Koç, tüm branşlarda yoğun bir müsabaka sezonundan geçtiklerini kaydetti. 2016 Rio yolunda çalışmalara hızla devam edeceklerini söyleyen Recep Koç, Olimpiyatlara katılabilmek için kendilerine her konuda destek veren Spor Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. 


Ana Sayfa