2016 RİO OLİMPİK TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

  

Milli eskrimcilerimiz 2016 Rio Kalifikasyon dönemi hazırlıkları için Ankara Eryaman’da bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde kampa girdi.

Rio Olimpik Takımımız, 2016 Rio Kalifikasyon dönemi  için hazırlıklara start verdi.Kafile hazırlıklarını, 13-30 Ağustos tarihlerinde Ankara Eryaman’da bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde sürdürecek. Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul Koordinatörü ve Baş Antrenör Valery Shturbabin yönetimindeki kampta milli eskrimcilerimiz yoğun kondisyon çalışmaları, sağlık taramaları ve psikodestek programlarından geçecek.Kampta Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Türk eskrimine kazandırılan Dünyaca ünlü Flöre ustası Martino Minuto’da yer alıyor.

Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul Koordinatörü ve Baş Antrenörü Valery Shturbabin, 2016 Rio Olimpiyatları öncesinde çalışmaları yoğun bir şekilde yürüttüklerini kaydetti. Shturbabin, milli eskrimcilerimizden son derece umutlu olduğunu belirterek, kendilerine bu konuda destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Spor Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Hedef 2016 Rio

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Türk eskrimine kazandırılan Dünyaca ünlü Flöre ustası Martino Minuto, Kalifikasyon müsabakalarının gelecek yıl Nisan ayına kadar devam edeceğini belirtti.Başarılı eskrimci, olimpiyatlar öncesinde en iyi dereceyi hedeflediğini söyledi.


HABERLER