1400 MİNİK ESKRİMCİ ULUSLARARASI ÇOCUK KUPASI'NDA BULUŞTU

 

Türkiye Eskrim Federasyonu Faaliyet programında yer alan Uluslararası Çocuk Kupası, Alanya Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

19-24 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvaya Azerbaycan, İtalya, Almanya, İsviçre, Bulgaristan, Gürcistan,Sudi Arabistan,Mısır ve Ürdün’den 1400 eskrimci katıldı.

Müsabakaların ilk gününde Süper Minik bayan müsabakaları yapıldı.Epe branşında 72, Flöre branşında 84, Kılıç branlşında 78 eskrimci final mücadelesi verdi.

Ailelerin minik eskrimcileri yalnız bırakmadığı turnuvada, Süper Minik Bayan Epe branşında altın madalyanın sahibi Defne Kaya oldu.Yarışmada Damlanur Sönmüş  gümüş madalya, İpek Gökbulut, Begüm Mutlu, Elif Bilge Tunca, Yağmur Sönmüş, Zulal Elif Yılmaz, Duru Fazlıoğlu bronz madalya kazandı.

Süper Minik Bayan Flöre branşında Alisa İsbir atın madalya elde etti.Ebru Şahabettinoğlu gümüş,Eda Kayıllıoğlu, Lidya Koçgazi, Hilal Müyesser Güneş, Almila Birçe Durukan, Derin Deniz Odabaş ve Ada Arıkan bronz madalya kazandı.

Süper Minik Bayan Kılıç branşında ise Ezgi Koçer altın madalyaya uzandı.Pınar Miray Şişik gümüş madalya kazanırken, Alara Çermen, Ece Gizem Melikoğlu, Begüm Alkaya, Ela Alpagut, Gökçe Sena Üstün ve Derin Su Övünç bronz madalya kazandı.



Müsabakaların 2’nci gününde ise Süper Minik Erkek müsabakaları yapıldı.Epe branşında 78, Flöre braşında 101, Kılıç branşında ise 131 eskrimci yarıştı.

Süper Minik Erkek Epe müsabakalarında Ardıç Karan Safçı altın madalya kazandı.Ali Mustafa Seçik gümüş, Soner Akçıl, Murat Meriç, Ozan Meriç Günay, Ahmed Aldarbı(KSA), Onur Emre İnce ve Çınar Öğüt bronz madalya kazandı.

Süper Minik Erkek Flöre müsabakalarında Batuhan Mazlumoğlu altın madalyanın sahibi oldu.Bora Bestel gümüş madalya, Baran Çobanoğlu, Erez Deniz Yokuş, Rüzgar Atik, Ibrahım Alhudaib(KSA), Arda Tarımcı ve Semih Akküncü bronz madalya kazandı.

Süper Minik Erkek Kılıç müsabakalarında ise Alkım Öztürk altın madalya kazandı.Enes Talha Kalender gümüş madalya, Burak Efe Eiroğlu, Emirhan Köseoğlu, Adem Doruk Küpeli, Ömer Mehmet Bayraktar, İzzet Can Gürpınar ve Kerem Çağlayan bronz madalya aldı.



Yarşmanın 3’üncü gününde minikler bayan  müsabakalarına geçildi.Minikler bayan müsabakalarında Epe branşında 115, Flöre branşında 102, Kılıç branşında ise 134 eskrimci mücadele etti.

Minik Bayan Epe karşılaşmalarında altın madalyayı kazanan isim Emine İpek Aydın oldu.İdilsu Ağaoğlu gümüş madalya kazanırken, Defne Ceran, Zeynep Özdal, Damlanur Sönmüş, Hayrunisa Dinçer, Yağmur Erdağlı ve Duru Özdemir bronz madalya kazandı.

Minik Bayan Flöre müsabakalarında Melike Taşdelen altın madalya elde etti.Balca İşevcan gümüş, Selma Defne Karataban, Kübra Temel, Deniz Aktürk, Defne Uzel, Eda Kayıllıoğlu ve Ece Deniz Öncül  bronz madalya kazandı.

Minik Bayan Kılıç müsabakalarında ise Delfinsu Aydoğan altın madalyaya uzandı.Berfin Nur Özarslan gümüş madalya kazanırken, Begüm Alkaya, Gül Arslan, Bilge Su Gür, Ezgi Koçer, Işıl Ulusaloğlu ve Cemre Kaynak bronz madalya kazandı.

Minik Bayan eskrimcilere ödüllerini, Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Prof.Dr.Murat Atalı takdim etti.




Ayrıca Federasyon Başkan Vekilimiz Mehmet Uykun ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Uluslararası Çocuk Kupası'nda görev alan hakemlerimizle bir araya geldi.



Turnuvanın 4’üncü gününde Minik Erkek müsabakaları yapıldı.Epe müsabakalarında 115, Flöre müsabakalarında 138, Kılıç müsabakalarında 209 eskrimci yarıştı.

Minik Erkek Epe müsabakalarında Aras Şimşek altın madalyanın sahibi oldu.Hussain Altweel(KSA) gümüş madalya, Ahmed Alfihani(KSA), Sabri Hız, Ozan Nicolas İğnelioğlu, Ardıç Kaan Safçı, Saud Alomanı(KSA) ve Ünal Aris bronz madalya kazandı.

Minik Erkek Flöre müsabakalarında Poyraz Tuncer altın madalya kazanan isim oldu.Batu Günay gümüş madalya, Tolga Erman, Deniz Emre Şahin, Engin Keçeli, Cem Kolukısaoğlu, Batu Yarkın ve Arda Özenç bronz madalya elde etti.

Minik Erkek Kılıç müsabakalarında ise Ahmet Turgut Taflan altın madalyaya uzandı.Muhammed Furkan Kalender gümüş madalya kazanırken, Semih Ali Arıduru, Evren Ayberk Münis, Luka Lomınadze(GEO), Onat Budak, Ali Albahram(KSA) ve Mehmet Kuzet Korkut bronz madalya kazandı.



Yarışmanın ferdi müsabakalarının tamamlanmasının ardından takım karşılaşmalarına geçildi.Bayan Epe Takım müsabakalarında Kocaeli Kağıt Spor Kulübü 1’inci olurken, İstanbul Ferdi 2’nci, Alanya Eskrim Spor Kulübü ise 3’üncü sırada yer aldı.

Bayan Flöre Takım müsabakalarında Altınyurt Spor Kulübü A Takımı 1’inci oldu.Ankara Eskrim Spor Kulübü 2’nci, Hasal Spor Kulübü ise 3’üncülük elde etti.

Bayan Kılıç Takım müsabakalarında ise Başkent Eskrim Spor Kulübü 1’inci sırada yer aldı.Ankara Eskrim Spor Kulübü 2’inci olurken, Bursa A Takımı 3’üncü oldu.



Eski Federasyon Başkanlarımızdan Müminhan Bilgin, Başkan Vekilimiz Mehmet Uykun ve Başkan Yardımcımız Halit Bostancı minik eskrimcileri yalnız bırakmadı.



Turnuvanın son gününde Minik Erkek Takım Müsabakaları oynandı.Minikler Erkek Epe Takım müsabakalarında Suudi Arabistan(KSA), 1’inci oldu.İstanbul Ferdi E Takımı 2’nci olurken, Gençlerbirliği Spor Kulübü 3’üncü sırada yer aldı.

Minikler Erkek Flöre Takım müsabakalarında Altınyurt Spor Kulübü A Takımı 1’incilik elde etti.Göztepe Spor Kulübü A Takımı 2’nci olurken, İzmir Ferdi A Takımı 3’üncü oldu.

Minikler Erkek Kılıç Takım müsabakalarında ise Vişnelik A Takımı 1’inci oldu.Bursa G Takımı 2’nci olurken, Paratripost A Takımı 3’üncü sırada yer aldı.

Uluslararası Çocuk Kupası, Erkek Takım karşılaşmalarının ardından sona erdi.



Sonuç Pdf için: http://www.eskrim.org.tr/2016-cocuk-kupasi-sonuc.aspx


HABERLER