1. Kademe Antrenör Kursu başladı...

 

TEF Eğitim Kurulu tarafından Kocaeli’de gerçekleştirilen 1. Kademe Yardımcı Antrenör Eğitimi kursu 20 yardımcı antrenör adayının katılımıyla devam ediyor.

TEF Eğitim Kurulu Koordinatörü Kenan Gönder’in yönetimindeki kursun birinci bölümünde Spor Anatomisi, Fizyolojisi, Genel Antreman Bilgisi, Spor Psikolojisi ve Beslenme gibi derslerin yer aldığı Temel Eğitim programı dersleri verildi.
Teknik ve Taktik, Özel Antrenman Bilgisi ve Oyun Kuralları derslerinin bulunduğu ikinci bölümde Büyükler Milli Takım antrenörü Ömer Kılıç tarafından antrenör adaylarımıza Temel Eskrim eğitimlerinin verileceği Özel Eğitim programı ile devam etmektedir.

Kurs ile ilgili görüşlerini belirten Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Sayın Murat Atalı şu açıklamalarda bulundu.

Atalı;”Tokyo 2020 Olimpiyatlarına kadar olan bu yeni dönemde önceliğimiz bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin yanında Türk Eskrim’ini ileriki yıllarda yönlendirecek ve en üst düzeyde hizmet edecek antrenörlerimizin ve antrenör adaylarımızın eğitimine ve gelişimine öncelik vermek olacaktır. Bu konuda kurullarımıza gerekli talimatları verdim.

Federasyonumuz eğitim faaliyetleri kapsamında planlanan kursumuza gerekli tesis ve personel desteği sağlayan Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Sayın Müdürümüz Muzaffer Çintimar’a, Temel Eğitim programındaki derslerimizi veren, bilgi ve tecrübelerini bizler ile paylaşan Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin değerli Öğretim görevlilerine çok teşekkür ediyorum. Branşımıza ilgi gösteren yirmi antrenör adayımıza kursumuzda başarılar diliyorum” dedi.Ana Sayfa